Rodinné dni v Kamzíkove


TATRANSKÁ LOMNICA (30. september 2014) – Rodiny s deťmi si nadchádzajúci víkend užijú v detskom zábavnom centre Kamzíkovo na Skalnatom plese poriadnu dávku zábavy. Počas 4. - 5. októbra 2014 je pre malých aj veľkých pripravený program Kamzíčej olympiády, tvorivé dielne so súťažou o najkrajšie tatranské zvieratko alebo pozorovanie živých kamzíkov so strážcom prírody. Jesenné počasie praje v Tatrách turistike aj výletom lanovkami za prekrásnymi výhľadmi.

Babie leto v Tatrách je najkrajším obdobím so stálym počasím a prekrásnymi výhľadmi. Rodiny s deťmi si okrem nenáročných túr po Tatranskej magistrále, či pohodlných výletov lanovkami do Lomnického sedla alebo na Skalnaté pleso, môžu užiť aj víkend prekvapení v detskom indoor fun parku Kmazíkovo. 10 športovo-vedomostných aktivít zaujme nielen deti, ale aj ich rodičov. Pripravená je súťaž o najkrajšie tatranské zvieratko, pozorovanie kamzíkov so strážcom TANAP-u a grilované jesenné špeciality v reštaurácii Panorama na Skalnatom plese. Každý, kto sa počas dvoch dní zapojí do rodinnej aktivity, hrá o atraktívnu zimnú dovolenku s lyžovačkou v Grandhoteli Praha**** v Tatranskej Lomnici.

Výletníci si môžu užiť jeseň a jej farby aj prechádzkou po streche Tatier v Lomnickom sedle vo výške 2 190 m.n.m, kde sa nakrúcal kultový film Medená veža, či spoznávať atraktívne miesta aj po stopách Tatranskej divočiny. Práve jedna etapa náučného programu pre deti je sústredená v Lomnickom sedle a v Kamzíkove na Skalnatom plese.

Počas jesenných dní sa menia prevádzkové časy lanoviek. Bližšie TU. Lanovka na Lomnický štít po výmene ťažného lana bude opäť v prevádzke od 4. októbra 2014.

Zdroj: TMR