Nová letecká linka Poprad - Londýn

POPRAD (28. októbra) – Dlho očakávané letecké spojenie Poprad – Londýn otvorilo Tatrancom možnosti pracovať s veľmi perspektívnym trhom. Prvýkrát linka letela uplynulú nedeľu. Linka je prevádzkovaná štyrikrát týždenne cez nízkonákladovú leteckú spoločnosť Wizzair a to lietadlami typu Airbus 320, ktoré prepravia 180 pasažierov. Tatranci veria, že linku naplnia spokojnými dovolenkármi a otvoria naše hory veľkému svetu. 

Doprava býva často prekážkou a ovplyvňuje rozhodovanie dovolenkárov o výbere cieľovej destinácie. Nová letecká linka, ktorá spojí Britániu s Tatrami, má vyriešiť veľký „hendikep“ tunajšieho turizmu. Linka má potenciál najmä z pohľadu zimného cestovného ruchu, ale osloví celoročne. Dovolenkárov, ktorí si chcú vychutnať hory v lete, zrelaxovať v modernom aquaparku s geotermálnou vodou, užiť si svoje zaslúžené voľno na golfovom ihrisku či vyskúšať našu kuchyňu.

„Naša oblastná organizácia spolu s Oblastnou organizáciou Región Liptov linku podporili finančne a zrealizujú aj obchodno-marketingové kampane na zviditeľnenie linky na „ostrovoch“ a jej naplnenie dovolenkármi. Veríme tejto linke, lebo vďaka nej máme obrovskú konkurenčnú výhodu voči iných destináciám. U nás odpadá dlhé cestovanie autom či autobusom z letiska do turistického centra. V našich podmienkach ste v najbližšom hoteli štvorhviezdičkovej kategórie za 5 minút a v lyžiarskom stredisku za 20 minút cesty automNavyše, ceny hlavných služieb a najmä tých doplnkových sú nižšie ako povedzme v Alpách,“ povedal Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

„Slovenská agentúra pre cestovný ruch vníma spustenie tejto linky veľmi pozitívne a bude ju prezentovať napríklad aj na jednom z najvýznamnejších veľtrhov cestovného ruchu WTM, ktorý sa budúci týždeň koná priamo v Londýne. Podľa našich analýz má britský trh pre slovenský cestovný ruch veľký potenciál. Sme presvedčení, že priama letecká linka bude dobrou inšpiráciou pre Britov, aby si prišli užiť dovolenku na Slovensko,“ dodala Marta Kučerová, generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Nová linka lieta z londýnskeho Lutonu do Popradu štyrikrát do týždňa a to v utorok, štvrtok, v sobotu a v nedeľu. Nízkonákladový Wizzair stanovil cenu jednosmernej letenky na 29,99 €

Linka Poprad – Londýn už v minulosti patrila k najúspešnejším leteckým spojeniam Popradu s okolitým svetom. Využívali ju dovolenkári z Británie, ale aj domáci Slováci. Obdobie, kedy linka nefungovala, negatívne ovplyvnilo záujem o Tatry na britských ostrovoch, nakoľko cestovanie z letísk v Krakove, Košiciach či v Budapešti nebolo také komfortné.

„Znovuoživenie pravidelného leteckého spojenia do Londýna predstavuje pre našich cestujúcich nové možnosti dostupnosti nielen z hľadiska priameho spojenia s Londýnom, ale vytvára ďalší priestor na prepojenie do ďalších destinácií. Z pohľadu incomingu linka má mimoriadny význam ako z regionálneho, tak z celoslovenského hľadiska v oblastiach turizmu, vytvárania nových podnikateľských príležitostí, ale aj v rámci športových a kultúrnych aktivít. Sme presvedčení, že linka sa stretne s pozitívnym ohlasom našich pasažierov ako na slovenskej, tak na anglickej strane“ povedala Ivana Herkeľová, riaditeľka a predseda predstavenstva Letiska Poprad – Tatry, a.s..

Tatranci vnímajú spustenie novej linky veľmi citlivo a s veľkými očakávaniami. Prax čoskoro preverí potenciál spojenia našich veľhôr so svetom. Podnikatelia v cestovnom ruchu veria, že už najbližšiu zimu bude na svahoch častejšie počuť aj „How are you“.

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry