Karta tatranských zážitkov

STARÝ SMOKOVEC (2.december 2014) – Vysoké Tatry vstupujú do zimnej sezóny s TATRY Card, ktorá za päť rokov svojej existencie prešla mnohými zmenami, aby sa z nej stala karta na zážitky. Vďaka nej majú všetci dovolenkári zdarma SOS poistenie na hory aj dopravu SKI & AQUA busmi a vyzimených turistov iste poteší aj bezplatný čaj na horských chatách.

Teploty konečne klesli a to je neklamným znakom, že zimná sezóna je pred dverami. Karta na tatranské zážitky, TATRY Card, vstupuje do svojej novej sezóny. Vysoké Tatry sa aj túto zimu sústreďujú najmä na rodiny s deťmi a ponuka zliav a benefitov v karte je opäť pestrá. Zámerom je, aby si návštevníci Tatier užili aj vďaka karte rôzne zážitky, ktoré im naše veľhory ponúkajú.

„Dovolenkári chodia do Tatier kvôli zážitkom a my im ich chceme dopriať čo najviac a čo najvýhodnejšie. Aj preto je tu už po piaty rok naša TATRY Card. Minulú sezónu sme vydali viac ako 15 tisíc kariet. I tú nadchádzajúcu zimnú sezónu by sme radi dosiahli minimálne takýto počet vystavených kariet, no najmä nám ide o to, mať v našom regióne spokojných návštevníkov, ktorí sa k nám budú radi vracať. Cesta k zážitkom v našich najmenších veľhorách sveta vedie cez TATRY Card“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

TATRY Card nie je klasická zľavová karta, ktorých máme plné peňaženky. Táto karta je kľúčom k tatranským zážitkom. Produkty v nej sú rozdelené do štyroch hlavných zážitkových celkov s nosnými zľavami. Vďaka karte tak len jej majitelia jazdia po Tatrách v SKI&AQUA busoch zdarma a v cene karty je aj SOS poistenie na hory (poistenie zásahu horskej služby). Pre turistov je zásluhou karty bezplatne dostupný čaj na horských chatách. Na tatranskú gastronómiu je jednotná 10% zľava a zo Skalnatého plesa na Lomnický štít je zľava dokonca až 20%. Rovnaká výška zľavy platí aj pre hotelové wellness centrá a masáže. V popradskom aquaparku zase dovolenkári počas zimy na vstupnom ušetria od 15 až po 30% a pripravené sú samozrejme aj zľavy na lyžiarske školy či požičovne. Klient za TATRY CARD zaplatí 3 eurá a v podhorí a mimo územia Regiónu Vysoké Tatry o euro viac. Pri týždňovej dovolenke vie rodina ušetriť aj stovky eur a domov si odnesie množstvo zážitkov na nezaplatenie. 

Do tejto zimnej sezóny vstupuje TATRY Card ešte s jednou zmenou, ktorú ocenia hlavne recepcie. Proces vystavovania karty sa podstatne skráti a zjednoduší, nakoľko kartička je predtlačená so šesťmiestnym kódom a dopisuje sa na ňu už len meno a termín pobytu. TATRY Card je platná od polovice decembra až do konca apríla 2015. Zoznam partnerov karty je dostupný na web stránke www.regiontatry.sk a majitelia kartičiek na zážitky dostanú samozrejme aj prehľadnú info brožúrku s popisom všetkých zvýhodnených produktov a podmienok. Tí najmenší do veku šiestich rokov ku kartičke dostanú aj peknú tatranskú omaľovánku a všetkých poteší aj pohľadnica Tatier.

Zimná sezóna v Tatrách klope na dvere a vďaka TATRY Card si z dovolenky v Tatrách všetci prinesú kufor plný tatranských zážitkov. 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry