Štrbská športová smršť

Štrbským Plesom sa prehnala Štrbská športová smršť. Návštevníci si pozreli futbalový zápas, silných mužov, bojové umenia a vyskúšali rôzne športové disciplíny. 

 

Tretí ročník Štrbskej športovej smršte zaujal stovky návštevníkov Štrbského Plesa a opäť zvýraznil športový charakter turistického strediska Štrbské Pleso. V sobotu 27. júla 2013 sa v bežeckom areáli na Štrbskom Plese konala medzinárodná súťaž silných mužov Strongman v ktorej nastúpili siláci z Poľska, Čiech, Ukrajiny, Srbska, Maďarska a Slovenska. Pripravené boli jedinečné úlohy ako nosenie 600 kg ťažkých tatranských štítov, nosenie Jánošíkovho kalichu, dvíhanie automobilu a ďalšie. Najsilnejším mužom sa stal Jozka Tomasevski z Poľska pred Slovákmi Branislavom Golierom a Igorom Petríkom. Prestávky vypĺňali divácke súťaže a verejnosť si mohla vyskúšať na vlastnej koži jednotlivé prekážky. S nosením pneumatík sa popasovali aj deti.

Pre aktívnejších účastníkov precvičovala Zumbu Mirka Pitoniaková, pozornosť upútalo aj cvičenie na trampolínach Jumping Poprad a chlapi súťažili v kopaní jedenástok. Inštruktori z Nordic Walking Tatry  predstavili severskú chôdzu a deťom sa o program postarali animátori z KidsFun. V tenisovom kurte počas celého popoludnia prebiehal aj tenisový turnaj dvojíc.

Futbaloví fanúšici si nenechali ujsť priateľský futbalový zápas Slovenskej futsalovej reprezentácie proti Športovému klubu Štrba. V štrbskom drese nastúpil aj slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek. Po prvom polčase bol zápas nerozhodný 2:2, no v druhej polovici pritvrdili futsaloví reprezentanti a Štrbu zdolali s vysokým rozdielom 15:5.

Noc tatranských bojovníkov je už tradične zlatým klincom programu celého športového dňa. V tatranskom koloseu predviedli bojové umenia členovia Laugarícia Ju-Jitsu Trenčín, Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ, Yoseikan Pro-Fight Club Košice. Členovia skupiny Kali Eskrima ukázali boje s nožmi a zaujímavé vystúpenie predviedli aj Fitnes deti z Trenčína. Vo vrcholnej forme sa predstavil aj účastník Arnold Classic, kulturista Štefan Havlík. V kickbox zápase sa predstavil aj Majster sveta(WKF) Martin "Paco" Pacas a obhájca titulu majstra Európy v kickboxe Jozef Dobiáš. Záver patril viacnásobnému majstrovi sveta v karate Romanovi Volákovi, ktorý predviedol pútavé exhibičné vystúpenie. Na pódium si vytiahol aj niekoľko divákov vrátane Roba Vitteka.

V koloseu súťažili aj bojovníci zo Slovenska a Poľska v MMA. V prvom amatérskom zápase sa proti sebe postavili Dominik Benárik a Róbert Beregsazi. Beregsazi z klubu Psycho team Košice zvíťazil na body a postúpil do zápasu s víťazom z predchádzajúceho ročníka amatérskej pyramídy Matúšom Hillayom, ktorého zdolal škrtením. V zápase podľa pravidiel profesionálnej MMA proti sebe bojovali v kategórii nad 100 kg Jerguš Ujjobbágy proti víťazovi Erikovi Kunzovi z Psycho Team Košice. Zápasom večera bol boj Kryštofa Natašlu z Poľska proti Štefanovi Remiášovi, kedy zvíťazil poľský pretekár a nad hlavu zdvihol víťazný pohár a opasok starostu obce Štrba. 

Podujatie zorganizovali dobrovoľníci z obce Štrba v spolupráci s obcou Štrba, ŠK Štrba a OOCR Región Vysoké Tatry. Poďakovanie patrí všetkým partnerom podujatia, účinkujúcim a dobrovoľníkom, ktorí zabezpečili bezproblémový chod celého programu. 

 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry