Rekordné Medvedie dni na Hrebienku

STARÝ SMOKOVEC (5.august 2013) – Šiesty ročník tatranského festivalu medveďov na Hrebienku prilákal uplynulý víkend do hôr viac ako 27 tisíc návštevníkov. Malé „medvieďatká“ neboli hladné, zjedli za tri dni až 2 tony jabĺk a 500 kg palaciniek. Najväčšie podujatie pre rodiny s deťmi v Tatrách splnilo očakávania organizátorov aj návštevníkov. Okrem domácich Slovákov, od Bratislavy až po Košice, si podujatie vychutnali aj naši severní a západní susedia z Poľska a Česka. Deti si aj tento rok so sebou priniesli medvedíkov, takže sa odhadlo, že ich bolo na Hrebienku za tri dni cez 10 tisíc.

Uplynulý piatok až nedeľa patril Hrebienok vďaka festivalu Medvedie dni deťom. Tie si spolu s rodičmi užili krásny čas na horách, kde sa aspoň trošku dalo skryť pred tropickým počasím.

„My už sa smejeme, že s termínom Medvedích dní môžeme v pohode konkurovať našim meteorológom a prognózovať počasie. Okrem skvelej zábavy sa tu totiž dá predpovedať aj dobré počasie. Za šesť ročníkov sme takmer vždy mali počasie ukážkové a čo nás teší najviac, záujem zo strany návštevníkov je obrovský a graduje, tento ročník ich prišlo viac ako 27 tisíc,“ usmieva sa Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry. 

Najmenším v Tatrách veľmi chutilo, zjedli až 500 kg palaciniek a osviežili sa na 2 tonách jabĺk, ktoré organizátori rozdávali zdarma. Ochranu pred slnečnými lúčmi výborne zabezpečilo 5 000 ks šiltoviek, ktoré organizátori venovali deťom počas soboty. Jediná podmienka, ktorú museli deti splniť bola doniesť si z domu medvedíka.

Aj tento rok bol najväčší záujem o atrakciu „hrabanie sa v kontajneri“, kde medzi guličkami deti vyhrabali celkovo až 9 000 medvedích pochúťok.

Zdá sa, že rodiny s deťmi už podujatie zaradili do svojho letného plánu, vracajú sa naň a tradične si v tomto termíne plánujú dovolenku na horách, alebo cielene prichádzajú v tento termín do Tatier. Potvrdila to aj obsadenosť ubytovacích zariadení v Tatrách.

„Opäť sa nám potvrdilo, že podujatia takéhoto rozmeru majú pre náš región veľký význam. Budúci rok už plánujeme podujatie na 4 dni. Výhodou je, že na Hrebienku je aj veľa miesta kde je tieň, takže aj v takéto horúce dni sa dalo skryť pred slniečkom. Zároveň bola pripravená špeciálna zóna pre mamičky s malými deťmi, kde si mohli oddýchnuť, prebaliť ich, nakŕmiť. Aj takýmto spôsobom sa snažíme vytvárať našim návštevníkom čo najlepšie podmienky počas pobytu na horách“, povedal Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Medvedie dni aj tento rok moderoval Andrej Bičan a o zábavu sa staral aj nestarnúci Majster "N". Deti si vyskúšali i nové medvedie hry a súťaže, pobavili ich detské divadelné predstavenia, rôzne koncerty a mnoho iného. 

 

Takže dovidenia na Hrebienku opäť o rok...

 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry