Festival chutí pod Tatrami

TATRANSKÁ LOMNICA (28.august 2013) – 13. až 15. septembra sa zmení centrum Tatranskej Lomnice, v blízkosti rezidencií Kukučka, na oázu skvelého jedla i zábavy a to vďaka historicky prvému festivalu Food Fest Tatry. Dráždiť chuťové poháriky sa chystajú desiatky špičkových gastronomických špecialistov z Tatier. Zaujímavosťou je, že variť plánujú aj z tradičných tatranských surovín. Pripravená je škola varenia, zóna zábavy pre najmenších, adrenalínový park, koncerty aj večerná party. 

Tatranské suroviny ako lesné plody, huby, pstruhy, či syr encián sa 13. až 15.septembra stanú v Tatranskej Lomnici synonymom festivalu chutí pod Tatrami s názvom Food Fest Tatry. Do prvého ročníka tejto oslavy gastronómie sa zapojili desiatky reštauračných a iných gastro zariadení z celých Vysokých Tatier.

 

„Prázdninám pomaly odzvoní, ale leto nám v Tatrách ešte nekončí. September zvykne byť veľmi príjemným obdobím najmä na turistiku. Tento krát sme sa však rozhodli zaútočiť na našich návštevníkov chuťami, lebo aj láska k Tatrám ide cez žalúdok. Prvý krát v histórii realizujeme projekt, ktorý spája gastronomický zážitok a kultúrny program v jedno. Aktívne pôsobíme na hotelierov aj gastro zariadenia, kontrolujeme ich kvalitu a teraz ideme svetu ukázať, že sa vieme dať dokopy a spojiť všetky tatranské chute do jedného úžasného zážitku. Podujatie Food Fest Tatry voľne nadväzuje na gastronomické súťaže z minulého roka a využíva tiež rastúci záujem verejnosti o kvalitné gastronomické služby. Našich návštevníkov určite zaujme živá prezentácia barov a reštaurácií, ale aj bohatý sprievodný program,“ povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry. 

 

Podujatie má za cieľ zaujať všetky vekové kategórie a spojiť dobré jedlo so zábavou. Tých najmenších iste zaujme detský kútik, nafukovacie atrakcie, trampolíny, detská diskotéka, súťaže, ale aj škola varenia pre deti. Adrenalínovejšie typy môžu vyskúšať aquazorbing, megatrampolínu, bobovú dráhu či iné športové aktivity. Fun zóna ponúkne tanec, hudbu a spev, ako aj gastronomické súťaže či vzdelávacie programy.  Pre dámy aj pre pánov je pripravená škola varenia a umeniu miešania nápojov pričuchnú návštevníci aj vďaka barmanskej show. Na podujatí sa predstavia aj stánky tatranských reštaurácií a ubytovacích zariadení, v ktorých budú môcť návštevníci ochutnať špeciality aj sa dozvedieť viac o aktuálnej ponuke.

 

Počas troch dní návštevníci uvidia folklór, súťaže kuchárov, tanečné vystúpenia, ale aj koncerty známych skupín. „Piatok venujeme najmä regiónu s jeho tradíciou a umeleckou tvorbou, sobota bude venovaná cooking show či rekordom vo varení, gastronómiu vystriedajú koncerty Luneticu, Rytmusa, Igora Kmeťa a iných, tiež tanečné vystúpenia a večer nám vyvrcholí na After Party v Music Clube Humno. Posledný deň čaká návštevníkov festivalu vyhodnotenie súťaží, predstavenie európskej a tatranskej kuchyne, ale aj sprievodný program pre deti či prednášky o zdravej výžive,“ doplnila Maťašovská.

 

Aj jedlo bude mať svoj najvyššie realizovaný festival, svoj sen si splní už čoskoro vo Vysokých Tatrách.

 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry