Šéfkuchári z TMR zvíťazili na Food Fest Tatry

TATRANSKÁ LOMNICA (16. september 2013) – Tatranskí šéfkuchári Jaroslav Uhlár z Grandhotela Praha**** v Tatranskej Lomnici a Miloš Červenka z Hotela FIS*** na Štrbskom Plese predviedli počas gastronomického víkendu (13.- 15. 9. 2013) s názvom Food Fest Tatry to najlepšie z kuchárskeho umenia a stali sa absolútnymi víťazmi festivalu chutí po Tatrami.

Nielen absolútni víťazi bratislavského Gurmán Fest Bratislava 2013, ale teraz už aj absolútni víťazi 1. ročníka tatranského festivalu jedla Food Fest Tatry, sa šéfkuchári z hotelov Tatry Mountain resorts, a.s. (TMR) stali varení – pečení aj na domácej pôde.

Kuchárske umenie hodnotila nezávislá porota zložená z odborníkov a poroty z „ľudu“. „Zadanie sme mali určené – tatranské suroviny. Snažili sme sa menu vyskladať zo surovín z regiónu a priblížiť sa tak čo najviac Tatrám, a preto sme boli ocenení,“ uviedol sa Miloš Červenka, šéfkuchár z Hotela FIS***. „Skúsenosti robia svoje. Na druhej strane, ja som šiel do súťažného varenia s radosťou. Mali sme veľmi dobré odozvy od ľudí, ktorí sa k nášmu stánku vrátili aj na druhý deň, a to človeka veľmi poteší,“ doplnil kolegu Jaroslav Uhlár, šéfkuchár z Grandhotela Praha****.

 

Víťazná dvojica šéfkuchárov pripravila 4 chodového menu: Predjedlo - Domáca bravčová paštéta s glazovanou šalotkou a opečenou bagetkou; Polievka: Zelerový krém s pečeným filetovaným pstruhom s tymianom na restovanom špenáte; Hlavné jedlo: Ragú z diviaka s dubákmi s lesnými plodmi a žemľovou knedľou a Dezert: Jablkový piškót s ovocnou plnkou v pečených mandliach s tekutou čokoládou a gaštanovou penou.

Hoci počasie nebolo festivalu príliš naklonené, chuť na najlepšie tatranské špeciality bola silnejšia, a tak si Tatranská Lomnica užila víkendovú šou pod holým nebom so slušnou účasťou. „Organizátori sa veľmi snažili, aby všetko dopadlo dobre. Nakoľko nám počasie neprialo, v sobotu bola účasť prekvapivo veľká a my sme tak mali pre koho variť,“ usmieval sa ocenený šéfkuchár z Hotela FIS***.

 

Zdroj: Tatry mountain resorts, a.s., www.tmr.sk