Vysoké Tatry zaznamenali rekordnú sezónu

STARÝ SMOKOVEC (18.september 2013) – Leto sa vo Vysokých Tatrách vydarilo. Naše veľhory lákajú stále viac turistov. Medziročný nárast zaznamenali ubytovaní hostia o 7% a všetci návštevníci, vrátane jednodenných, dokonca o 12% až na 740 tisíc. Karta zliav TATRY Card dosiahla oproti minulému roku nárast počtu vystavení o 18%. Počas leta najviac Vysoké Tatry lákali rodiny s deťmi zo Slovenska. Len najväčšie tatranské podujatia pritiahli záujem viac ako 50 tisíc návštevníkov.

 

Cestovnému ruchu na Slovensku sa darí. Potvrdzujú to letné čísla najvýznamnejšieho turistického regiónu Vysoké Tatry. Vysoké Tatry zažívajú svoju renesanciu. Počas dvoch letných mesiacov ich celkovo navštívilo až 740 tisíc návštevníkov. „Už dlhodobo sa regiónu darí čo potvrdila aj nedávno ukončená hlavná letná sezóna. Naše súhrnné čísla rastú, veď vyše sedemnásťtisícový počet vystavených TATRY Card je pre nás krásny výsledok. Využívali ich najmä hostia, ktorí boli ubytovaní vo Vysokých Tatrách na viac dní a vďaka atrakciám v nej zahrnutým mali pobyt u nás pestrí a samozrejme tiež lacnejší,“ potvrdila Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Štatistiky potvrdzujú, že sa postupne predlžuje strávený čas v Tatrách. Väčší záujem bol o pobyty na 5 a viac nocí. Počet ubytovaných hostí za prázdninové mesiace tak narástol o 7% na 140 tisíc. Dôvodom je pestrejšia a kvalitnejšia ponuka regiónu aj karta zliav TATRY Card, vďaka ktorej si ubytovaní hostia siahnu na mnohé zľavy a bonusy. Od 1.6. do 31.8. ich bolo vystavených viac ako 17 tisíc, čo predstavuje až 18% medziročný nárast.

 

Klienti v Tatrách oceňujú tiež zvyšujúcu sa kvalitu poskytovaných služieb. „Najväčší podiel našich návštevníkov tvorili Slováci. V lete predstavovali až 57% všetkých našich klientov. Tradične radi nás navštevujú klienti z Česka a tiež naši severní susedia z Poľska,“ dodala Maťašovská.

 

Ponuka Vysokých Tatier sa sústreďuje na všetky vekové kategórie, ale v poslednom období najvýraznejšie na rodiny s deťmi. Tie oceňujú aj pestrú ponuku podujatí, ktoré počas úspešného leta pobyty v Tatrách významne obohatili. Zároveň zohrali dôležitú úlohu aj pri 12% náraste počtu všetkých návštevníkov regiónu. Najväčší úspech zožali podujatia Medvedie dni, Svište na Plese, Štrbská športová smršť, či séria podujatí pri príležitosti otvorenia letnej turistickej sezóny. Len tieto prilákali do našich veľhôr cez 50 tisíc ľudí.

 

Zdá sa, že za pozitívnymi výsledkami letnej sezóny nestojí náhoda, ale ani problémy v Egypte. Čísla by mohla vylepšiť ešte jeseň, ktorá býva v Tatrách, ak vyjde aj počasie, veľmi vhodná najmä na turistiku. 

 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry