Boj o Zlatú hviezdu na Liptove

Najlepšie ubytovacie zariadenia v Nízkych Tatrách si to rozdajú o certifikát kvality s názvom Liptovská hviezda. Projekt hodnotenia tatranských hotelierov sa začína práve dnes a potrvá do konca novembra. Kľúč k úspechu bude mať v rukách trojčlenná komisia v zostave Gabriel Kocák, Martin Záhradník a Peter Batthyany.

Odoslaním dotazníkov viac ako piatim desiatkam ubytovacích zariadení pod Chopkom sa oficiálne začal projekt hodnotenia tatranských hotelierov. „Z každej strany počúvame, že Slováci nevedia robiť cestovných ruch a služby ďaleko zaostávajú za štandardom v zahraničí. Chceme dokázať, že opak je pravdou a situácia sa mení k lepšiemu. Kvalitné ubytovacie zariadenia v Tatrách už nie sú výnimka, ale skôr pravidlo,“ tvrdí riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN LIPTOV Darina Bartková.

Cieľom je umožniť potenciálnemu klientovi zorientovať sa v úrovni  poskytovaných služieb a odporučiť mu ubytovacie zariadenia s garanciou kvality. Podmienkou získania jednej až troch hviezd je zapojiť sa do súťaže, splniť všetky technické požiadavky a obstáť v hodnotení komisie, ktorá bude postupne navštevovať vybrané zariadenia od 11. Októbra 2013.

Liptovská hviezda má ambíciu stať sa vyhľadávanou a uznávanou značkou, ktorá si získa rešpekt odborníkov i širokej verejnosti. Projekt vznikol vďaka spolupráci oblastných organizácii cestovného ruchu Jasná, Liptovský Ján Turizmus a Regiónu Liptov. „Veríme, že do hodnotenia sa zapojí čo najviac zariadení. V prvej fáze sa zameriame na hotely, penzióny a apartmánové domy, neskôr  na chaty a priváty. Chceme všetkých motivovať k neustálemu zlepšovaniu sa a skvalitňovaniu poskytovaných služieb,“konštatuje manažérka projektu Andrea Urbanová.

S ohľadom na zvyšujúce sa nároky a očakávania návštevníkov je nevyhnutné zamerať sa na úroveň služieb v oblasti CR aj v regióne Liptov, ktorý už niekoľko rokov patri medzi TOP turistické destinácie na Slovensku. Pomôcť k dosiahnutiu tohto cieľa by mala aj trojčlenná komisia. „Tatry odmalička milujem a keď môžem, rád si do nich idem oddýchnuť. Za posledné roky sa zmenili k lepšiemu, ale stále im chýba čosi, čo ich priblíži k najlepším zahraničným strediskám. Neváhal som preto ani chvíľu a ponuku pomôcť im takouto formou, som rád prijal,“ priznáva tanečník a herec známy zo sitcomov Mafstory alebo Profesionáli Peter Batthyany.


Odborným garantom projektu bude Martin Zahradnik, ktorý je jediný slovenský absolvent najstaršej hotelovej školy na svete - prestížnej Ecole hôtelière de Lausanne vo Švajčiarsku, ktorá vychováva hotelových profesionálov už 120 rokov. V súčasnosti pracuje ako Quality manager v spoločnosti prevádzkujúcej 4* hotely. Gastronómiu zastupuje špičkový šéfkuchár Gabriel Kocák, ktorý varil pre michelinovské reštaurácie a momentálne môžu jeho umenie vyskúšať hostia Grand Hotela Kempinski Štrbské Pleso.

Boj o hviezdy kvality je v plnom prúde a mená tých najlepších a najkomfortnejších zariadení sa dozvieme už na konci novembra.

 

Zdroj: OOCR Región Liptov