Fotosúťaž Život v Bratislavskom regióne pozná svojich víťazov

Druhý ročník fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji vyhlásila krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Súťaž trvala od začiatku augusta do konca septembra a za ten čas sa do nej zapojilo 488 fotografií. Vernisáž víťazných fotografií sa uskutoční 5. novembra v Divadle Aréna.

„Bratislavský kraj je dynamický región v ktorom sa počas celého roka deje niečo zaujímavé a jeho obyvateľom a návštevníkom ponúka pestré možnosti ako tu tráviť svoj voľný čas. Som rád, že aj druhý ročník fotosúťaže bol úspešný a fotografi ukázali Život v regióne tak, ako ho vidia cez objektív fotoaparátu.“ povedal predseda Bratislava Region Tourism Ivo Nesrovnal.

Porota fotosúťaže tento týždeň vybrala tri víťazné snímky v každej z troch kategórií. Informáciu o tom, ktorá fotografia sa umiestnila na prvom, druhom a treťom ocenenom mieste si porota zatiaľ necháva pre seba. Všetko bude známe už 5. novembra na vernisáži v Divadle Aréna. Okrem víťazných fotografií bude vystavených aj niekoľko desiatok vybraných snímok.

V kategórii Moje mesto, moja obec sa umiestnili Ján Gryllus s fotografiou Karloveská zátoka, Katarína Valichnáčová s Bratislavskými holubmi a Peter Praženka s fotkou Pod mostom. V kategórii Ukáž leto v našom kraji prvé tri priečky obsadili Peter Praženka s Tvrďákom, Michal Greco s fotografiou Adrenalín v meste a Artila Patocs so Surfom v Čunove. Víťazi kategórie Vinárstvo a vinohrady sú Helena Jankovičová s fotkou Farebné bobule, Ivan Sedlák s Večerom vo vinohrade a Martin Vlašič s fotografiou Oberačka. Na www.ephoto.sk získala najviac hlasov snímka Rudolfa Herdu Na jazere. To, na ktorom mieste sa tá-ktorá fotografia umiestnila, bude známe na slávnostnom odovzdávaní cien 5. novembra.

O osude fotografií rozhodovala päťčlenná porota zložená z profesionálnych fotografov, zástupcu fotoportálu Ephoto.sk, víťaza prvého ročníka fotosúťaže a zástupcu krajskej organizácie.

Druhý ročník fotosúťaže vyhlásila krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, aby spropagovala atraktívne miesta a podujatia regiónu, a tým podporila jeho návštevnosť.

 Vybrané fotografie:

   

 

   
   

Zdroj: KOCR Bratislava Region Tourism