Padne na Liptove silvestrovský rekord?

Tohtoročný Silvester bude na Liptove atakovať rekordy návštevnosti. Viaceré ubytovacie zariadenia už začiatkom novembra hlásia minimálne 80-percentnú obsadenosť koncoročných pobytov. Návštevníkov láka najmä vynikajúca lyžovačka a doplnkový program s vianočnou tematikou.

Kapacity viacerých hotelov a penziónov na Liptove tento rok nebudú schopné uspokojiť záujem všetkých dovolenkárov. Ako už tradične, najväčší dopyt je po silvestrovských pobytoch, ktorých cena aj s doplnkovými službami neraz prevyšuje 500 eur za osobu. „Aktuálne sú v predaji posledné voľné izby a apartmány, dopyt po ubytovaní počas týchto termínov je vysoký. Prevažuje slovenská klientela, ktorá tvorí približne 80%, nasledujú s 15% Česi a zvyšok tvoria dovolenkári z Ruska, Ukrajiny a Veľkej Británie,“ vymenúva Lucia Švecová, generálna riaditeľka Hotela FIS Jasná.


Silvestrovské pobyty sa predávajú najmenej na päť nocí, počas ktorých hotelieri pre hostí pripravili zaujímavý program, nové jedálne lístky na zimu a kvalitnejšie služby. Najväčší dôraz sa samozrejme kladie na silvestrovský program. „Požiadavky našich klientov sa nezmenili, skôr sa neustále zvyšujú nároky na úroveň poskytovaných služieb, preto sa ich neustále snažíme zlepšovať,“ zdôrazňuje Viliam Mišík, majiteľ Penziónu Mara v Liptovskom Trnovci. O silvestrovský program bude postarané aj v Hrabovskej doline, kde sa chystá tradičná silvestrovská sánkovačka a grilovačka na snehu.

Dobre sa najesť, štrngnúť si šumivým vínom a zapáliť prskavku už dnes sotva niekoho uspokojí. Turisti vyžadujú komplexný program a čo najväčší balík doplnkových služieb nielen pre dospelých. „Hostí chceme zaujať niečím výnimočným, ako je napríklad program s vianočnou tematikou - zdobenie stromčeka, tvorivé dielne pre deti s pečením koláčikov a podobne. Už tradične nám pomáhajú služby regiónu - lyžovačka, termálne parky a najmä počasie. Ak bude veľa snehu, kapacity budú na sviatky určite vypredané,“ tvrdí optimisticky Michal Macko z Hotela Ski & Fun Záhradky.

Netradičnú koncoročnú oslavu chystajú aj na Lúčkach, kde sa okrem snehu budú môcť hostia vyváľať aj v rašeline, termálnej vode alebo na masážnom stole. „Ani počas sviatkov a vítaní Nového roka nezabúdame na to, čo robí kúpele kúpeľmi. Preto sme sa rozhodli zahrnúť do silvestrovského balíčka aj šesť liečebných procedúr, ktoré mnohým určite pomôžu zotaviť sa po oslavách,“ hovorí s úsmevom obchodno-ekonomická námestníčka Kúpeľov Lúčky Slávka Medveďová, ktorá vyzdvihla aj fakt, že pod Chočské vrchy sa postupne vracia klientela z Poľska.

Ak sa novembrové prognózy potvrdia, Liptáci sa z hľadiska návštevnosti a pestrosti služieb môžu tešiť na jeden z najúspešnejších Silvestrov v histórii.

 

Zdroj: OOCR Región Liptov