Perinbabe pomáhajú snežné delá

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (25. november 2013) – Počasie je Tatrancom naklonené. Mínusové teploty a očakávaný sneh konečne dorazili aj do hôr. Prvá lyžovačka tak bude možno reálna už počas víkendu na otvorenie zimnej sezóny. Vo veľkom sa začalo zasnežovanie v Jasnej a na Štrbskom Plese. Vo večerných hodinách z nedele 24. na pondelok 25. novembra 2013 sa prvýkrát v lyžiarskych strediskách spustili snežné delá a zasnežovacie systémy.

  

Strediská sa budú snažiť vysnežiť úseky zjazdoviek tak, že ak sa rapídne neoteplí, Tatranci by mohli privítať sezónu na lyžiach na niektorých svahoch už počas víkendu. Všetko však bude závisieť od počasia, potrebných teplôt, vlhkosti vzduchu, od mrazu, smeru a od sily vetra. V Jasnej v Nízkych Tatrách sa spustilo technické zasnežovanie na trase Biela Púť, Koliesko, Priehyba, Luková – Chopok a trasa Priehyba – Záhradky. Perinbabe pomáha do 100 snežných diel. Na Štrbskom Plese sa zasnežuje so 16 snežnými delami svah Interski a Esíčko. Ak teploty klesnú aspoň na -3 až -4˚C, v Tatranskej Lomnici by sa v najbližších hodinách mohlo spustiť technické zasnežovanie na svahoch Bukova hora I., Bukova hora západ a na zjazdovke Štart západ.

Winter Music Opening v Jasnej 30. novembra otvorí už tradične lyžiarsku sezónu so zaujímavými hudobnými hosťami. Nebude chýbať Tina, Majk Spirit, či Celeste Buckingham a iní. Viac na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/winter-music-opening-30112013/. Lyžiarov v polovici decembra privíta v Tatranskej Lomnici nová 15-miestna lanovka v úseku Štart – Skalnaté pleso, ale ešte predtým ju čakajú záťažové skúšky a kolaudácia. V Jasnej prebiehajú záťažové skúšky na 6-miestnu lanovku s modrými krytmi v lokalite Lúčky a dokončenie vyhliadkovej reštaurácie Rotunda na vrchole Chopku. Tatranci veria, že tohtoročná lyžiarska sezóna bude úspešná aj vďaka investíciám a podujatiam ako sú Tatranské Vianoce, Majstrovstvá sveta juniorov v alpských disciplínach v Jasnej, či obľúbenému festivalu ľadových sôch Tatry Ice Master na Hrebienku.

S výhodným nákupom skipasov cez www.gopass.sk si lyžiari užijú lyžovačku v Tatrách v troch špičkových moderných strediskách spolu na 70 km denne upravovaných zjazdovkách a na 80 km bežeckých tratí. K dispozícií je 50 lanoviek a vlekov z toho najmodernejšie Funitel, Twinliner a 15-miestna gondola, 69 zjazdoviek a traverzov, 42 reštauračných zariadení a viac ako 2 000 lôžok v 12 hoteloch Spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s., 18 športových obchodov značky Tatry Motion, 12 požičovní lyží s lyžiarskou školou a servisom, oddych po lyžovačke v tropickom svete akvaparku Tatralandia, či 16 aprés-ski barov.

Zdroj: TMR