Hviezdu kvality na Liptove získalo 15 hotelov

Ubytovacie zariadenia na Liptove sa oddnes môžu pýšiť certifikátmi kvality. Hodnotiaca komisia po viac ako dvoch mesiacoch inšpekcií vybrala najlepších. Liptovské hviezdy napokon získali pätnásti hotelieri, ktorí splnili technické kritériá a obstáli pri viacerých návštevách kontrolórov.

Hodnotenie, aké tu doteraz nebolo, rozžiarilo na liptovskom nebi 15 nových hviezd. Rozhodla o nich odborná komisia – kontrolór kvality tatranských hotelov Martin Záhradník, šéfkuchár Gabriel Kocák a  herec Peter Batthyany, ktorým pomáhali vyškolení kontrolóri. Maximálny počet tri hviezdy nezískalo žiadne zariadenie, dvoma hviezdami ocenili tri 4* hotely v Demänovskej doline. „Dve hviezdy sú ocenením úsilia, ktoré venujeme starostlivosti o klientov, no zároveň aj obrovský záväzok. Uvedomujeme si, že stále máme čo zlepšovať. V budúcnosti sa zameriame na nedostatky, na ktoré nás upozornila komisia a verím, že o dva roky sa nám certifikát kvality podarí minimálne obhájiť,“ vyznala sa riaditeľka hotela Tri studničky Iveta Chovanová.

O pol hviezdy menej získali GINO PARADISE Bešeňová a Relax Hotel Sojka. Ďalším desiatim prevádzkam na Liptove sa ušla jedna hviezda. „Dobrá správa je, že kvalita služieb v ubytovacích zariadeniach na Liptove postupne rastie. Ešte stále je však čo zlepšovať a týka sa to všetkých ocenených. Naše hviezdy nie sú len o splnení technických kritérií, ale najmä o akejsi nadstavbe, ktorá najviac vplýva na celkový dojem hosťa. Najväčšie nedostatky vidím v detailoch a profesionalite personálu,“ nekládol si servítku pred ústa odborný garant projektu Martin Záhradník.  


 

Do súťaže o Liptovskú hviezdu sa v prvej etape zapojilo iba 16  ubytovacích zariadení, ktoré sa nebáli ísť s kožou na trh. Rastúci počet návštevníkov na Liptove by však mohol motivovať aj ďalších. Šancu uspieť u zákazníkov majú totiž len prevádzky, ktorých cieľom je dokonalosť. „Boli by sme radi, keby sa do tohto projektu v budúcnosti zapojilo viac hotelierov. Získajú tak jednak objektívnu predstavu o úrovni poskytovaných služieb a svojim zákazníkom zároveň vyšlú jasný signál, aké zariadenie sa chystajú navštíviť,“ apeluje riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Liptovská hviezda je otvorená súťaž pre ubytovacie zariadenia v regióne. Certifikát kvality je platný dva roky, po ktorých uplynutí oň prevádzky budú musieť zabojovať nanovo. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV sa netají ambíciou priblížiť sa k michelinovskému oceňovaniu najlepších, kde majú šancu uspieť len perfektní. Týmto projektom chce zároveň návštevníkom uľahčiť výber ubytovania a naučiť ich orientovať sa na kvalitu.

Zdroj: OOCR Región Liptov