Na zľavových portáloch dominuje záujem o wellness pobyty

Agregátor ponúk zľavových portálov Odpadnes.sk v roku 2013 sprostredkoval 150 000 výhodných ponúk svojich partnerov za viac ako 6 miliónov eur. Až 70% predaných zliav tvorili domáce pobyty s wellnessom. Kupujú ich najmä ženy

„Veľkosťou našej ponuky a tým, že agregujeme ponuky viac ako dvadsiatich najvýznamnejších slovenských zľavových portálov, vieme verne sledovať trendy v slovenskom online priestore,“ vysvetľuje riaditeľ portálu odpadnes.sk Denis Schvarcz. „Priemerná hodnota zľavového kupónu predstavovala v roku 2013 približne 40 euro a  70% nášho obchodu predstavovali domáce pobyty. Ich význam medziročne stúpol o 10%.“ V atraktivite nasledujú s veľkým odstupom rôzne druhy tovarov (14%) a skrášľovacie procedúry (10%)“.

Najviac zľavových kupónov sa predáva pred Vianocami (november + december), keď návštevnosť stránky odpadnes.sk (273 225 RU – zdroj AIMmonitor) stúpla v roku 2013 v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom o viac ako polovicu. 

V konkrétnej hitparáde predávaných zliav za rok 2013 boli najpredávanejšími wellness pobyty v hoteli Alexandria v Liptovskom Jáne, nasledovali hotel Junior v Jasnej a hotel Hills v Starej Lesnej. V predvianočnom období bodovali Kúpele Lúčky a Predná Hora (oba pobyty boli ponúkané opäť s wellnessom).

Podľa našich prieskumov, priemerný zákazník zľavového portálu je žena, má 20 - 39 rokov a na domáci predĺžený víkend s wellnessom ide so svojim partnerom alebo kamarátkami. Prípadne v predvianočnom období zakúpi ideálny darček pre rodičov a súrodencov. Pre slovenských hotelierov sú zľavové portály príležitosťou, ako mať dosť hostí aj mimo hlavnej sezóny a pokúsiť sa ponúknuť im pridanú hodnotu ďalšími spoplatnenými službami (reštaurácia, masáže...). Je to férový obchod pre obe strany. Preto v tomto roku odhadujeme ďalší rast obratu i počtu predaných kupónov. Potenciál zliav ešte zďaleka nebol naplnený,“ uzatvára Schvarcz.  

Len portál odpadnes.sk v roku 2013 priniesol slovenskému cestovnému ruchu viac ako 130 000 osobonocí.

Zdroj: Odpadnes.sk