Snowboardová špička na Štrbskom Plese

VYSOKÉ TATRY (11. február 2014) – 14. a 15. februára 2014 zažije lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese nápor tých najvýraznejších snowboardistov, ktorí budú súťažiť v najlepšom skoku o cenné body do svetového rebríčka a o 10 tisíc dolárov. 14. ročník najväčšej slovenskej snowboardovej akcie Sony Xperia Snowboard Fest je zaradený do medzinárodného seriálu World Snowboard Tour a patrí už niekoľko rokov medzi top podujatia na svete. Hlavným rozhodcom pretekov bude Slovinec Iztok Sumatic, ktorý práve v týchto dňoch hodnotí výkony snowboardistov na Zimných olympijských hrách v Soči.

Na Štrbské Pleso sa chystajú najlepší pretekári zvučných mien: trojnásobný víťaz Snowboard Festu Nemec Alessandro Boyens, víťaz minulého ročníka Aljosa Krivec zo Slovinska, ale aj jazdci svetového pohára z Nórska, Švédska, Fínska či Švajčiarska. Organizátori sľubujú bohatý program a možnosť vidieť svetový snowboarding s rekordnou a najkvalitnejšou účasťou na Slovensku, zažiť jedinečnú warm up party, bubenícku šou a tie najlepšie skoky. „Očakávame okolo 40 pretekárov aj z ďalších krajín ako Česko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko a Nemecko. Boj o finálovú desiatku a víťaza bude veľmi ťažký, ani jeden rok sme nemali toľko skvelých profesionálov na Snowboard Feste, bude sa na čo pozerať. Najväčšiu šancu uspieť zo Slovenska má Matej Matys. Tento ročník je výnimočný, pretože ponúkame návštevníkom plnohodnotný dvojdňový program a zábavu na svahu Interski. Okrem svetového snowboardingu a súťaží v piatok, predstavíme prvýkrát v slovenských horách unikátny projekt Red Bull Silent Disco. Stačí si nasadiť slúchadlá, vybrať si produkciu, unášať sa v rytmoch a pritom hudbou neplašiť divú zver,“ uviedol Jozef Murín, šéf organizátorov snowboardových pretekov.

Ako ďalej Murín povedal, vďaka podpore strediska sa podarilo vysnežiť aj pri tejto zime masívnu kopu technického snehu, ktorá je nevyhnutná na stavbu obrovského skoku pre podmienky svetového pohára. Prvá časť programu začína už v piatok o 12:00 hod. a oficiálnym tréningom pretekárov od 18:00 hod. Sobotná kvalifikácia štartuje o 14:30 hod., semifinále o 16:30 hod. a finále o 18.00 hod. Snowboard Fest nie je len o špičkovom zážitku, ale aj o poriadnej nádielke sprievodných akcií a športových aktivít pre deti od 3 do 10 rokov pod názvom Snowboard Fest Young Stars. Tí najmenší si pod vedením profesionálnych inštruktorov vyskúšajú základy snowboardingu. Vstup na akciu je zdarma. Viac informácií k programu na http://www.vt.sk/aktivity/eventy/snowboard-fest-2014/

 

Zdroj: TMR