Snežné psy sa vydarili

TATRANSKÁ LOMNICA (24.február) – Uplynulý víkend patrila Tatranská Lomnica rodinám s deťmi aj severským plemenám psov na jubilejnom už 5. ročníku podujatia Snežné psy. Až 13 tisíckam prázdninujúcich detí s rodičmi spríjemnil psí program lyžovačku pod Lomnickým štítom. 

Multižánrové rodinné podujatie pod názvom Snežné psy sa v Tatranskej Lomnici uskutočnilo už po piaty krát. Návštevnosť v tomto roku bola opäť o niečo vyššia ako pred rokom. „Rozdali sme viac ako päť tisíc cukríkov, detičky si víkend u nás užili. Sobota nemala najukážkovejšie počasie, napriek tomu návštevnosť bola veľmi dobrá, nedeľa bola čo sa počasia týka doslova ukážková, celkovo k nám počas uplynulého víkendu prišlo o 20% viac návštevníkov ako pred rokom“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Najmä nedeľu si lyžiari užili do sýtosti. Deti sa bavili na bohatom programe, ktorý moderoval obľúbený Andrej Bičan a rodičia si užívali jarné slnečné lúče v après ski bare. Mašéri so svojimi psami ani tento rok nesklamali a predviedli sa nielen v záprahoch. Zábavný sprievodný program bol ešte pestrejší ako pred rokom a nechýbali ani známe tváre ako Martin Madej, Thomas Puskailer či Miro Jaroš.

Lyžovačka v Tatrách je vďaka technickému snehu stále veľmi dobrá čo ocenia najmä rodiny s deťmi, ktoré sa pre Tatry rozhodli či rozhodnú počas jarných prázdnin. Aktuálne je snehová pokrývka do 70 cm.

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry