Tatry, miesto kde to žije

STARÝ SMOKOVEC (24.apríl) – Až 122 podujatí bude vo Vysokých Tatrách počas celého roku 2014. Ide o podujatia zamerané na tri hlavné okruhy – rodiny, kultúru a šport. Tatranci sa aj cez podujatia pokúšajú prilákať na pobyty čo najviac hostí a tým, ktorí už v destinácii sú vytvoriť atraktívny program. Uplynulú zimu najviac zaujali neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch, v lete by to mal byť už siedmy ročník „mega“ úspešného podujatia Medvedie dni, ale aj úplne nové podujatia, ktoré majú ukázať Tatry ako miesto, kde to žije celý rok.

V Tatrách to žilo počas zimy a bude aj naďalej. Aj vďaka návštevnícky atraktívnym podujatiam patrili Vysoké Tatry túto zimu k málu destináciám, ktoré dokonca dokázali zvýšiť počet ubytovaných klientov. Tatrancom sa aj takto darí lákať klientov na pobyty.  

„Potvrdilo sa nielen uplynulú zimu, že ľudia sa potrebujú baviť, že im treba robiť zaujímavý program. Už dávno nie je cestovný ruch len o peknej prírode, dobrej posteli v hoteli, či chutnej strave. Je o množstve dôležitých aj menej dôležitých drobností. Podujatia sa snažíme koncipovať tak, aby boli divácky príťažlivé, interaktívne a zameriavame ich primárne na rodiny, šport a kultúru“, povedal Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry. 

 

122 podujatí čaká návštevníkov Tatier počas roka 2014. Časť z nich si užili už dovolenkári v zime. 54 z nich je kultúrnych, 36 je zameraných prioritne na rodinu s deťmi a 33 športových.

„Vďaka spolupráci samospráv aj podnikateľov v regióne sa nám podarilo dať dokopy všetky podujatia a komunikujeme ich spoločne. Sme regiónom s bohatou históriu turizmu, ale sme aj mladí a moderní. Tatry sú miestom, kde to žije, kde sa oplatí dovolenkovať, či ich navštíviť počas výletu. Bez ohľadu na to čomu dávate prednosť, v našom kalendári podujatí si nájde svoju srdcovku každý. Napríklad ja sa nesmierne teším na „Benátsku noc“ s nočným člnkovaním na Štrbskom plese, na lampióny, sviečky, vôňu grilovaných rýb, vínko, ale musím si ešte počkať do júla. Z tých skorších eventov spomeniem program na Deň detí a lákavý Night run“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry. 

Z noviniek tohto roku sa oplatí spomenúť cyklomaratón určený širokej verejnosti, majstrovstvá Slovenska v Nordic walkingu, ktoré okrem profesionálov zaujmú aj „neprofi walkerov“ i už spomenutú „Benátsku noc“.

Nie je umenie spraviť kopec podujatí, umenie je spraviť ich vábivo, aby prilákali ľudí. Tie zimné zaujali, ale Tatrancov čaká ešte ďalších osem mesiacov roku 2014... 

Zdroj: OOCR región Vysoké Tatry