Lego festival pod Tatrami

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (28. apríl 2014) – Unikátna výstava LEGO sôch je jedinou putovnou výstavou v Čechách a na Slovensku, ktorá prichádza 1.-11. mája 2014 do liptovského aquaparku Tatralandia. Nielen malí stavitelia si v tropickom svete postavia svoje originálne nadrozmerné diela, ale aj tí, ktorí s nostalgiou spomínajú na to, keď boli ešte deti. Zapojiť sa do nekonečnej hry súťaží alebo obdivovať zručnosť LEGO majstrov môže každý, kto sa s chuťou prenesie do sveta fantázie a počas 11 dní zavíta do najväčšieho vodného raja Tatralandie.

Špeciálny LEGO Festival je absolútnym hitom mesiaca máj. V trópoch na Liptove objavia rodiny s deťmi čaro kreatívnej stavebnice a obľúbených hrdinov z rozprávok ako Toy Story, Hviezdne vojny, 101 dalmatíncov, animovaného filmu Krtko, či Mc Queen, popového speváka Michaela Jacksona a iných. Popri slanej morskej vode, tropickej klíme, či šnorchlovaní sa s morskými rybičkami prežije rodina so svojimi deťmi deň, na ktorý nezabudne. V krytej hale Tropical Paradise si pri oddychovaní vo vode, či na ležadlách s miešaným nápojom v ruke, môžu tí skôr narodení zaspomínať na časy strávené s legendou medzi hračkami. Deti zas potešia denné súťaže o 1 000 LEGO stavebníc, sochy v nadživotnej veľkosti, busty a obrazy vytvorené z LEGO kociek. S farebnými kockami sa dá hrať aj priamo na výstave. V hernej zóne sú pre chlapcov pripravené automobilové preteky na LEGO Technic dráhe, dievčatám sa bude páčiť v mestečku LEGO Friends corner. V závere festivalového týždňa priložia návštevníci ruku k dielu a spolu s master builderom sa pokúsia vytvoriť nadrozmernú sochu medveďa. Školákom sa pomaly končí školský rok. Lego Festival v Tatralandii v kombinácii s celoročným aquaparkom, či výletmi lanovkami na Chopok sú ideálnym tipom na školský výlet. Celoročný aquapark Tatralandia otvorí letnú sezónu 14. júna 2014, kedy sa už tradične v súboji Water Battle predstavia medzinárodné tímy z Českej republiky, Poľska a Slovenska.

LEGO fakty: Najobľúbenejšia detská stavebnica sa v modernej podobe z plastu predáva od roku 1949. Autorom LEGO stavebnice je Dán Ole Kirk Christiansen. Z najznámejšej stavebnice sa dá poskladať úplne všetko. Ak by sa tesne k sebe priložili Lego kocky predané v roku 2012, obkolesili by zemeguľu viac než 18-krát.

Zdroj: TMR