Bike Park v Jasnej otvára prvý podjazd

 

JASNÁ (6. máj 2014) – Prvý pojazd alebo extrémny zjazd na horských bicykloch bude mať pod Chopkom premiéru už 10. mája 2014.

Nový Rocky Mountain Bike World Jasná otvára svoje „bikerské“ brány a v srdci Nízkych Tatier ponúka rôznorodosť tratí na všetky spôsoby. Na prvom pojazde v Jasnej na stredne ťažkej trase „Downhill“ sa stretnú aj jazdci z elitnej triedy - slovenský majster v horskej cyklistike Martin Knapec, Matej Mackovič a popredný český jazdec Lukáš Šplíchal. Na trať sa cyklisti vyvážajú pohodlne a bezpečne lanovkou z lokality Záhradky – Rovná hoľa.

Čoraz obľúbenejší zjazd po exponovaných horských terénoch nevyhľadávajú len milovníci adrenalínu, ale aj rekreační cyklisti a rodiny s deťmi, ktorí si okrem horských bicyklov užívajú aj jazdu na kolobežkách, či mountain kárach. „Dobrý zjazdársky bicykel a ochranné prvky sú určite nevyhnutné a nielen to. Cyklisti musia rešpektovať predovšetkým tzv. Zelený kódex (zásady a všeobecné pokyny správania sa v NAPANT-e a na tratiach). Vyznávačov downhillu láka pestrosť terénu a nové výzvy, preto sme pre nich tento rok pripravili viaceré novinky. Krásu z pohybu a prírodné danosti terénu s drevenými prekážkami si môžu vyskúšať už na prvom pojazde a potom až do konca letnej sezóny. Od 28. júna budú k dispozícii aj menej náročné trate. Prvý pojazd je za špeciálnu cenu pre dospelých 12 eur,“ uviedol Matej Hulej, riaditeľ obchodov a služieb Tatry Motion.

Rocky Mountain Bike World Jasná má k dispozícií trasy s celkovou dĺžkou 15,6 km od ľahkých modrých, cez stredne ťažké červené až po náročné čierne. Najľahšie trate je možné zísť aj na kolobežke. Špeciálne horské bicykle si môžu návštevníci zapožičať v požičovni Tatry Motion na Záhradkách. V celom stredisku platí prísny zákaz vybočenia z trás a voľný pohyb na bicykloch po hrebeni Nízkych Tatier. Zelený kódex teda zásady správania sa na tratiach povoľujú pohyb v bike parku smerom z Rovnej hole na Záhradky.

Downhill zjazd sa zaraďuje medzi extrémne športy. Zjazd s prírodnými prekážkami je po tratiach so stálym klesaním. Trate sú opáskované a dajú sa prejsť za pár minút. Moderné horské bicykle sú plne odpružené a komfortné, ktoré umožňujú vysokú rýchlosť a možnosť skokov. Servis, požičovňa zjazdových bicyklov, kolobežiek a mountain kár je v lokalite Záhradky pri nástupnej stanici 6-sedačkovej lanovky.

Zdroj: TMR