Hoteliersky Oskar pod Chopkom

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (15. máj 2014) – Prestížne ocenenie Hotelier roka 2013 získala už po druhý raz Iveta Chovanová, riaditeľka hotela Tri Studničky**** v Demänovskej Doline. Odborníci zo Zväzu hotelov a reštaurácií SR (ZHR SR) overovali kvalitu poskytovaných služieb v praxi a na základe hospodárskych ukazovateľov jednotlivých hotelov. Tri Studničky**** boli ocenené aj vo svetovej cestovateľskej online komunite TripAdvisor ako najromantickejší hotel na Slovensku pre rok 2014.

„Ocenenie patrí nielen mne, ale všetkým zamestnancom nášho hotela. Je to pre mňa výzva, neustále veci zlepšovať a zdokonaľovať ich s cieľom odlišovať sa od konkurencie. Vytvorili sme ZEN koncept - produkt, ktorý je špecifický a ktorý na trhu nemá konkurenciu. Preto sa aj naďalej budeme snažiť zlepšovať naše služby v duchu aktuálnych trendov,“ komentovala svoj úspech Iveta Chovanová.

„Súťaž Hotelier roka je dlhodobým projektom zväzu a jej vyhodnotenie je založené na objektívnych kritériách. Informácie, ktoré získavame zberom ekonomických údajov slúžia našim členom ako nástroj, ktorý im umožňuje porovnávať výkonnosť svojho hotela s ostatnými. Pomáha im to odkrývať rezervy a slúži aj ako motivačný faktor,“ uviedol prezident ZHR SR Patrik Bočkay.

Odborná komisia hodnotila 61 členských hotelov na základe ekonomických výsledkov, obsadenosti hotela a výnosu za izbu. Odborníci overovali kvalitu poskytovaných služieb počas anonymného pobytu. Iveta Chovanová je vo vedení hotela Tri Studničky štvrtý rok, v hoteli pracovala na rôznych pozíciách od  roku 2003, spomínané ocenenie získala aj za rok 2010.

Najväčšia cestovateľská online komunita TripAdvisor s viac než 32 mil. členov so 100 miliónmi recenzií ocenila Hotel Tri Studničky pod Chopkom cenou za najromantickejší hotel na Slovensku pre rok 2014. TripAdvisor na svojej stránke odporúča a hodnotí hotely reštaurácie, atrakcie a podniky súvisiace s cestovným ruchom po celom svete.

„Pozitívne hodnotenia na našu adresu sú skvelou reklamou, ale spokojný a usmiaty zákazník, ktorý sa k nám pravidelne vracia a oceňuje naše služby, je pre nás tou najväčšou odmenou a posúva nás vpred. O romantické pobyty je veľký záujem. Naši klienti si okrem nenapodobiteľnej atmosféry v objatí Nízkych Tatier, užívajú aj privátne wellness a to mimo prevádzkových hodín. Náš proklientsky prístup sa odrazil i na počte rezervácií. Len v minulom roku nám záujem o romantické pobyty vzrástol až štvornásobne. Nie je to len o prístupe, ale o celkom štýle a spôsobe poskytovaných služieb, či už hovoríme o špeciálnom menu, výzdobe izby, ústretovosti a splnení požiadaviek a maximálnych očakávaní  našich zákazníkov,“ uzavrela Chovanová.

Boutique hotel Tri Studničky v srdci Demänovskej Doliny predstavuje klenot ktorý v sebe spája horskú chatu, komfort najlepších mestských hotelov a špičkovú kuchyňu. Pozitívna energia a vysokohodnotné prostredie bolo potvrdené certifikátom za splnenie princípov a filozofie feng shui. Ako prvý Feng Shui Zen hotel na Slovensku prináša hotel Tri Studničky ideálne priestory pre relax v originálnom prostredí elementov - kameň, drevo a meď. Architektonicky riešený interiér a exteriér je lokalizovaný v lesnom prostredí v susedstve horského potoka Demänovka, čo viedlo k vytvoreniu prvej horskej pláže v Tatrách. 

Zdroj: TMR