Hotelová sieť SOREA láka kultúrnym letom aj zahraničných turistov

Najväčšia hotelová sieť na Slovensku SOREA očakáva v tohtoročnej letnej sezóne, že by sa mohol zvýšiť počet návštevníkov v jej zariadeniach o 10 až 15 % oproti minulému roku. Najväčší nárast by mohli priniesť domáci turisti, ale zvýšenie návštevnosti očakávajú aj zo zahraničia - hlavne z ČR a Poľska.

Najpočetnejší zahraniční klienti pochádzali vlani zo susednej Českej republiky a tento trend by mal pokračovať aj v letných mesiacoch tohto roka. Práve zahraničná klientela minulý rok tvorila viac ako 40 % všetkých turistov. Na celkovom počte 100 500 osôb a 325 000 prenocovaní mala však najväčšie zastúpenie slovenská klientela, ktorá tvorila až 59,62 %. Domáci pritom vyhľadávali najmä zariadenia na Spiši a vo Vysokých i Nízkych Tatrách umožňujúce kvalitnú turistiku spojenú s kúpaním. Informovala o tom obchodno-marketingová riaditeľka spoločnosti SOREA, s. r. o., Bratislava Beáta Toroková.

,,Vyhľadávanými ubytovacími zariadeniami sú aj tento rok wellness hotely a hotelové komplexy so službami pre rodiny s deťmi. Pre nastávajúcu sezónu naša spoločnosť pripravila škálu pobytov pre všetkých s bohatým sprievodným programom. Nezabudla ani na deti, seniorov, ale aj aktívnych turistov. Projekt pre deti Hravé leto s Albi hrami prináša zľavnené pobyty od 30 až do 100 % pre deti od 3 do 15 rokov. Ubytovanie ponúka v hoteloch s certifikátom „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“ v atraktívnych tatranských lokalitách, na Spiši, v Piešťanoch a Bratislave. Akcie sa vzťahujú na deti v závislosti od ich veku a druhu ubytovania,“ povedala B. Toroková. 

Doplnila, že letnou novinkou je jumping na trampolínkach v JUMPING centre pod vedením certifikovanych inštruktoriek v Hoteli *** SOREA MÁJ v Liptovskom Jáne. ,,Hotel zároveň ponúka aj termálne kúpalisko Termal Raj s teplotou vody 26 až 29 °C. Voda je liečivá, mineralizovaná a kyslá, silno uhličitá a stredne sírovodíková. Pre ubytovaných od 3 nocí je vstup zdarma.  Na Liptove sú obľúbené aj rekreačné pobyty pre seniorov s ubytovaním v hoteloch SOREA *** SNP a SOREA ** ĎUMBIER. Tie pravidelne organizujú Slovenský týždeň zážitkov, plný fakultatívnych výletov a pestrého programu. Región je bohatý na turistické a cykloturistické trasy, jaskyne, kaštiele, minerálne pramene,“ vymenovala B. Toroková.

Zároveň dodala, že návštevníci Liptova sa v lete môžu zapojiť do NORDIC WALKINGU v Jasnej, alebo do projektu „Nájdi 7 pokladov LIPTOVA!“ Spoznávajte krásy Liptova a hľadajte jeho 7 pokladov: hory, termálne pramene, jaskyne a podzemné krásy, salaše a tradičná kuchyňa, história – skanzeny a múzeá. Každý klient pri pobyte obdrží brožúru s mapou pokladov. Za vylúštenie úloh ho čaká odmena. Hostia môžu využiť aj 20 % zľavu do ADRENALIN CENTRA v Liptovskom Mikuláši (golf, štvorkolky, lukostreľba, rafting a iné atrakcie), 20 % zľavu do lanového parku TARZÁNIA Jasná, 10 % zľavy na konzumáciu a predaj výrobkov – KOZÍ VRŠOK, či na program Zdolaj tatranské štíty s profesionálnym horským vodcom. Každý ubytovaný hosť má zdarma regionálnu zľavovú kartu LIPTOV Region Card.

„Pre milovníkov turistiky sú najatraktívnejšie Vysoké Tatry. Neďaleko Hotela *** SOREA HREBIENOK v Starom Smokovci je pozemná lanovka na Hrebienok, ktorý je východiskovým bodom náročných aj stredne náročných horských túr. Priamo pri lanovke na Skalnaté Pleso, s prestupom na lanovku na Lomnický štít, je zas  zrekonštruovaný Hotel *** SOREA URÁN v centre Tatranskej Lomnice. Letné večery v ňom osviežia tóny SWING AT EWERGREEN a to živou hudbou pre všetkých návštevníkov aj obyvateľov z blízkeho okolia. Každú stredu, v mesiacoch jún až september, bude naživo spievať a hrať na trúbku Pavol Zvirinský,“ priblížila B. Toroková.

 Poukázala aj na obľubu wellness balíkov s relaxačnými procedúrami, najmä po výdatnej túre. Hotel SOREA *** TRIGAN na Štrbskom Plese má jedinečný Wellness svet regenerácie a oddychu. Počas leta šesťkrát ponúka na terase interaktívne divadelné predstavenie pre rodiny s deťmi Dorkine príbehy z Fidorkova. V Hoteli *** SOREA TITRIS sa deti môžu zabaviť na 36 metrovom tobogáne v AQUA RELAX centre a dospelí si užiť vodné atrakcie, masážne trysky, bohatý animačný program, hudobné večery. Centrum relaxu, zábavy a súčasne liečby dýchacích ochorení  môžu turisti vyskúšať pod Lomnickým štítom, v Tatranských Matliaroch, s ubytovaním v Hoteli ***/** SOREA Hutník I./II. V ponuke je bowling centrum, fitnescentrá, telocvičňa, stolnotenisové miestnosti, biliardové stoly, tenisové kurty, minigolfové a volejbalové ihriská, či rozprávkové detské kútiky s animátorom.

Región Vysoké Tatry ponúka aj viac ako 300 km značených cyklotrás a 30 top tratí. Stačí si odfotiť QR kód do svojho mobilu a záujemca sa dozvie podrobnosti trasy. Priamo pri hoteli *** SOREA Hutník zase začína turistický chodník na Chatu pri Zelenom plese. Ďalšie tipy na výlety sú Šalviový prameň na Skalnatom plese, Kopské sedlo, Kežmarské žľaby, či trasa Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso – Lomnický štít. Hotel *** SOREA TITRIS v blízkosti múzea TANAPu je ideálnym východiskovým bodom pre vysokohorské túry zo Skalnatej doliny, Huncovskej kotlinky, do Doliny bielej vody, do masívu Lomnického a Kežmarského štítu, na výlety do Belianskej jaskyne, Javoriny a Ždiaru. 

„Aj na západnom Slovensku je možnosť spoznávania krás prírody a kultúry. Kúpeľné mesto Piešťany, preslávené kolonádnym mostom a symbolom mesta Barlolámačom, ponúka výlety v okolí. V ponuke je napríklad vyhliadková plavba po Váhu, 12 km okružná trasa určená na cyklistiku, turistiku a korčuľovanie s možnosťou požičania bicyklov v Hoteli *** SOREA SĹŇAVA, či hradné zrúcaniny Čachtice a Beckov, vyhliadková plavba starorímskou vojnovou loďou Hyperborea, alebo jaskyňa Čertova pec. Bratislavský hrad je od stredoveku veľmi vďačným umeleckým objektom, či už z pohľadu zachytenia v historických súvislostiach, alebo ako krajinársky objekt. Na hradnom vŕšku sa nachádza Hotel *** SOREA REGIA. Ponúka hudobné večery, zabezpečenie sprievodcu po historickom centre Bratislavy, okružnú jazdu historickým vláčikom hlavným mestom, prehliadku Malokarpatským okruhom, návštevu hradov Devín, Červený Kameň so sprievodcom v požadovanej jazykovej mutácii, regionálne husacie a kačacie hody a iné. Na predaj sú aj vstupenky na kultúrne podujatia v meste,“ uzavrela B. Toroková.

Nevynechala pritom ani regióny východného Slovenska známe kultúrnohistorickými pamiatkami, pútnickými miestami aj miestnymi špecialitami a tradíciami.  Hotel ** SOREA ĽUBOVŇA v Ľubovnianskych kúpeľoch počas letnej sezóny zabezpečuje pre hostí každý týždeň programovú ponuku fakultatívnych výletov v lokalite Spiš. Zahŕňa napríklad pútnické miesto Zvir, liehovarníctvo Nestville Park Hniezdne, plniareň minerálnej vody Ľubovnianka, Pieniny, Červený kláštor, Strážky, TANAP, Ľubovniansky hrad, mesto Kežmarok, Vyšné Ružbachy, poľské Zakopane a ďalšie miesta.

Viac informácií je na www.sorea.sk a www.facebook.com/SOREA.dovolenka.na.Slovensku

Zdroj: Paperlife