Tatranský Night Run v číslach

STARÝ SMOKOVEC (2.jún) – Víťazom druhého ročníka „nočného behu“ bol uplynulú sobotu na Štrbskom Plese s časom 25:32 min. Ukrajinec Vasyl Matviychuk a najlepšou ženou sa stala mladá talentovaná Slovenka Lucia Janečková s časom 30:59 min..  Night Run obul do bežeckých topánok až 733 bežcov, ktorý sa popasovali s 8 km trasou, ktorú aj počas behu kropil jemný dážď. Bežcov ani ten neodradil a do cieľa dobehli všetci. Domov si odniesli okrem skvelého pocitu aj medailovú spomienku a odhodlanie vrátiť sa na „Pleso“ aj o rok.

V sobotu 31.5.2014 na Štrbskom Plese výstrelom z pištole odštartoval druhý ročník Night Run-u starosta obce Štrba Michal Sýkora. Hory síce držali oblačnosť a častovali trať dažďom, ten však našťastie neodradil 733 bežcov, aby si vyskúšali svoju kondíciu. Organizátori potvrdili 30% nárast záujmu o nočný beh, pred rokom si ho na Štrbskom Plese zabehlo niečo cez 500 bežcov. 

„Na úvod sme si z bežcami dali rozcvičku a po nej internetovo svetoznámy tím „Happy – We are from High Tatras“ zatancoval na pódiu. Nielen toto navodilo skvelú atmosféru i keď obloha nás častovala kvapkami. S traťou si najlepšie poradil ukrajinský bežec Vasyl Matviychuk, ale ja za víťaza považujem každého“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

S 8 kilometrovou trasou si každý poradiť ako mu to jeho sily dovolili. Bežecká elita mala časy cez 25 minút a najlepší od konca mali čas niekoľko minút cez hodinu. Vyhral však každý. Do cieľa dobehli všetci bežci a každému pribudla príjemná spomienka v podobe medaile. 

Na trať sa postavili profesionáli, ale aj takí, ktorí behajú len pre radosť. Všetci si v našich veľhorách užili príjemný čas a Tatranci sa na bežcov tešia aj na iných behoch, ktoré budú počas tohto leta a aj na tretí Night Run opäť o rok.

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry