Cestujte na výlety vlakmi RegioJet do termálnych kúpalísk

Žlté vlaky vás rýchlo a pohodlne odvezú z Bratislavy na Žitný ostrov za oddychom a regeneráciou na termálnych kúpaliskách Thermalpark v Dunajskej Strede a Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi. Výhodné balíčky ThermalPass vám navyše ušetria až 33 % na cestovnom a vstupnom.

RegioJet, najväčší súkromný železničný dopravca v osobnej železničnej doprave na Slovensku, priniesol cestujúcej verejnosti ďalší profit. Akciové balíčky ThermalPass Dunajská Streda  a ThermalPass Veľký Meder  obsahujú spiatočné cestovné vlakom RegioJet z Bratislavy, garantovanú nadväznú prepravu zo železničnej stanice priamo až na kúpalisko a celodenné vstupné na termálne kúpalisko. Žlté vlaky RegioJet  premávajú každé 2 hodiny zo smeru Bratislava aj Komárno. Do Thermal Parku v Dunajskej Strede trvá cesta z Bratislavy aj Komárna len 1 hodinu. Na termálne kúpalisko Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi sa dostanete z Bratislavy cca za 1 hodinu a 20 minút a z Komárna len za 30 minút. 

,,Sme radi, že naša spoločnosť je nielen významným domácim dopravcom, ale že prináša aj nové impulzy pre rozvoj cestovného ruchu a zamestnanosti v oblasti Podunajska. Ukazuje sa, že dobre zorganizovaná a kvalitne prevádzkovaná doprava za primerané ceny,  je jedným z faktorov zvyšujúcich návštevnosť turisticky atraktívnych lokalít. Výhody z takejto spolupráce majú všetky zúčastnené subjekty a na svoje si príde aj štát,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ holdingu STUDENT AGENCY, ktorého súčasťou je aj RegioJet. 

ThermalPass je možné využiť v ktoromkoľvek vlaku na trati Bratislava – Komárno a späť, ale garantovaná nadväzná preprava na kúpalisko je zabezpečená len od vybraných vlakov. Tie odchádzajú z Bratislavy hl.st. každý deň o 8:05 a 10:05 hod.. Späť odchádzajú z Dunajskej Stredy do Bratislavy každý deň o 16:50 a 18:50 hod.,  z Veľkého Medera do Bratislavy v pracovných dňoch o 15:12 a 17:12 hod., cez víkendy a sviatky o 16:22 a 18:22 hod.  ThermalPass je možné kúpiť iba v Zákazníckych centrách RegioJetu na železničných staniciach v Bratislave hlavná stanica a Nové Mesto a v Dunajskej strede a Komárne, alebo v pobočkách STUDENT AGENCY v Bratislave na Obchodnej ulici, alebo v OC CENTRAL. Balíček ThermalPass platí len v deň, na ktorý je vydaný, je možné kúpiť ho v predpredaji až 1 mesiac pred cestou, najneskôr tesne pred odchodom vlaku. ThermalPass je možné využiť aj pri ceste z ktorejkoľvek železničnej stanice na trati Bratislava - Dunajská Streda (Veľký Meder). Zľavnená vstupenka vyjde dospelého na celý deň na termálnom kúpalisku v Dunajskej Strede len na 8 eur a vo Veľkom Mederi na 11 eur. 

Neďaleko zastávok žltých vlakov sa, okrem termálnych kúpalísk, nachádza viacero ďalších zaujímavých miest, ktoré si zaslúžia pozornosť. Príjemne relaxovať a spoznávať krásy Podunajska za pomoci moderných vlakov RegioJet možno aj pri návšteve Komárna a tamojšej unikátnej pevnosti z čias protitureckých bojov, alebo prechádzke po Nádvorí  Európy. Turistickým magnetom sú aj vodné mlyny na Malom Dunaji - v Dunajskom Klátove, Tomášove a Jahodnej. Ideálnym východiskovým bodom pre výlety na bicykli  je Dunajská Streda, kam sa dá pohodlne dostať aj s bicyklom žltými vlakmi RegioJet z Bratislavy aj z Komárna. Odtiaľ vedú obľúbené cyklotrasy smerom na Gabčíkovo (k Vodnému dielu) na Dunajskej cykloceste alebo smerom k Dunajskému Klátovu - k mlynom a prírodným rezerváciám na Malom Dunaji. Podunajský región, bohatý aj na liečivé pramene, poskytuje veľa možností na turistiku, cykloturistiku, jazdu na koni, korčuľovanie na kolieskových korčuliach, splav, plavbu výletnou loďou, vodnú turistiku a užívanie si ďalších športových aktivít.

Viac informácií je na www.regiojet.sk

Zdroj: PAPER LIFE