Fit & Happy pod Lomničákom denne počas leta

 

TATRANSKÁ LOMNICA (12. jún 2014) – Počas týchto letných prázdnin bude pre výletníkov vo Vysokých Tatrách až 62 dní naplnených inšpiratívnym Fit & Happy High Tatras programom. Priamo pod Lomnickým štítom sa od 1. júla môžu malí aj veľkí zapojiť do denného programu: tvorivých dielní, jogy, rozhovorov s Tatrancami, prednášok ochrancu prírody, či naučiť sa správne ovládať základy nordic walking-u alebo sa zúčastniť kamzičej olympiády. Pre tých, ktorým sa spomínaný program na Skalnatom plese bude máliť, vezme určite dych podmanivé Štrbské pleso s člnkovaním a „Pretekmi o život“.

S príchodom leta a začiatkom letnej dovolenkovej sezóny sa na Skalnatom plese rodiny s deťmi, ale aj individualisti pravidelne stretnú so zaujímavými ľuďmi. V Galérii Encián sa  začnú podvečerné rozhovory s horskými vodcami, ochranármi prírody, tunajšími historikmi, či vysokohorskými nosičmi. Vo výške 1 751 m.n.m. bude každý deň v týždni o zážitok viac. Skupinová joga sa cvičí pod vedením certifikovaného učiteľa z popradského Studia Harmony. Vďaka profesionálom zo Slovenskej asociácie Nordic Walking je pripravený rýchlokurz severskej chôdze s paličkami. Tatranské súťaže pre deti s maskotmi v Svištej krajinke spestria odmeny od hračkárstva Woow Toys a k tomu sa pridajú kreatívne tvorivé dielne na tému tatranských rozprávok a povestí, či pozorovanie prírody so strážcom Tanap-u v okolí Skalnatého plesa. Na Štrbskom Plese si zas tí športom naladení zasúťažia o zaujímavé ceny pri zábavných pretekoch v člnkovaní na 200 metrov. 

Čaro Lomnického sedla môžu peší návštevníci objavovať už od soboty 14. júna. V zime je Lomnické sedlo najatraktívnejšou najvyššie položenou zjazdovkou, v lete zas láka zaujímavým výletom dvojsedačkovou lanovkou až do výšky 2 196 m.n.m. Jedinečné miesto priťahovalo oddávna milovníkov nekonečných výhľadov do hlbín Malej Studenej doliny, na Slavkovský štít alebo do Popradskej kotliny a inšpirovalo aj tvorcov filmov. Pre rodiny s deťmi je Lomnické sedlo jednou zo 7 zastávok projektu Tatranskej divočiny - zábavno-náučného programu. Nové príbehy tatranských zvieratiek budú toto leto obohatené o ďalšie 2 dobrodružné etapy. Deti sa s tatranskými kamarátmi stretnú aj na tatranskej magistrále na ceste k Vodopádom Studeného potoka. Na Skalnatom plese si návštevníci môžu už druhé leto vychutnávať diela mladých umelcov a pozorovať vyhľadávané pleso z netradičného pohľadu, zo sprístupnenej vyhliadkovej veže.

Zajtra 13. júna sa v rámci Otvorenia letnej turistickej sezóny vo Vysokých Tatrách slávnostne odomkne Štrbské pleso. Obľúbené člnkovanie je pre všetkých nadšencov od 9. - 12. hodiny bezplatné.

Zdroj: TMR