Festival Viva Italia po tretí krát v Poprade

Slávne talianske špeciality, víno, syry, sladkosti, oleje, cestoviny, kvalitná hudba... Aj tohto roku popradské námestie rozvoňajú južanské zvyky a tradície a svoje zmysly budú môcť Popradčania i turisti na festivale Viva Italia potešiť v dňoch 18. - 22. júna už po tretí krát. 

„Každý rok sa snažíme návštevníkom ponúknuť originálny program. Som rád, že stále pribúdajú aj noví talianski vystavovatelia. Kým budú rodičia v enogastronomických stanoch ochutnávať  špeciality viac ako dvadsiatich producentov z Toskánska, Marky, Benátska, Furlansko-Júlskych Benátok a Kampánie, deti sa vyšantia v zábavnom parku. Majstri pizziari zo známej školy Scuola Italiana Pizzaioli budú priamo vo svojich stanoch návštevníkov učiť ako pripraviť pravú taliansku pizzu a každý účastník tohto minikurzu dostane symbolický certifikát,“ vymenúva Fabio Bortolini, člen predsedníctva občianskeho združenia Pre mesto, ktoré festival Viva Italia už tradične organizuje. 

V rámci bohatého kultúrneho programu vystúpia napríklad sólisti Opery SND súrodenci Babjakovci a ich hostia, svetoznámy taliansky gitarista Ruggero Robin v netradičnom duete s populárnym Petrom Cmoríkom či veselá, novovytvorená slovensko-talianska hudobná formácia Salix Nel Granaio, ktorá bude mať v Poprade svoju premiéru. V Tatranskej galérii sa ako sprievodné podujatie uskutoční jedinečná Prosecco párty s talianskou disco zábavou v štýle osemdesiatych rokov a milovníkov fotografie iste poteší výstava známeho dokumentaristu Daniella Pellegriniho Svet očami Taliana. 

Tretí ročník festivalu Viva Italia ozvláštni aj súťaž miestnych kaviarní "ESPRESSO ITALIANO POPRAD AWARD", ktorá potrvá až do septembra a street art live performácie mladých umelcov v Tatranskej galérii. „Minulý rok sa festivalu zúčastnilo desaťtisíc návštevníkov, no veríme, že toto leto sa nám do centra Popradu na náš festival podarí prilákať ešte viac ľudí. V rámci programu sme pre verejnosť pripravili aj ďalšie prekvapenia, o ktorých už čoskoro budeme informovať,“ usmieva sa F. Bortolini.

Záštitu nad festivalom Viva Italia prevzala Taliansko-Slovenská obchodná komora a Veľvyslanectvo Talianskej republiky. Je súčasťou programu Dolce Vitaj, júnového talianskeho festivalu na Slovensku. Viac informácií na www.vivaitalia.sk.

Zdroj: www.premesto.sk