Región Vysoké Tatry spustil vynovenú webku

STARÝ SMOKOVEC (12.jún) – Internet je fenoménom tejto doby. Región Vysoké Tatry tesne pred štartom letnej sezóny spustil svoju webovskú stránku v novom šate. Zo šiestich top letných lákadiel Tatier si priamo na hlavnej stránke návštevník vyberie tematický produkt, o ktorom sa chce dozvedieť viac. Stránka je v piatich jazykových mutáciách a vďaka piktogramom pre jednotlivé produkty je oveľa prehľadnejšia. Len jedným klikom sa návštevník dostane k výberu zážitkov a vďaka mobilnej aplikácii si stiahne do mobilu turistické aj cyklo trasy, podľa ktorých sa následne pohybuje v teréne aj v offline režime.

Kto nie je trendy na webe akoby nebol. Vysoké Tatry práve preto pristúpili k radikálnej zmene webovskej stránky www.regiontatry.sk a do novej sezóny vstupujú s vizuálne aj funkčne lepšou internetovou stránkou. 

„Nový web je taká naša malá, veľká encyklopédia, ktorá je písaná zaujímavo. Veríme, že dovolenkárov navnadíme a Tatry aj vďaka webu v lete navštívia. Pre zaujímavosť mapu nám pripravovala firma, ktorá rovnako dodáva riešenia pre naše Alpské vzory. Pri vyhľadávaní sa môže návštevník jedným klikom dostať do mapy, prípadne do zoznamu objektov a do pár sekúnd rýchlo a jednoducho nájde čo hľadá, alebo sa zorientuje“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Najviditeľnejšia zmena je zrejmá na hlavnej stránke, kde sa v modernom dizajne zverejňujú novinky, fotografie, video, produkty ako aj priamy odkaz na stiahnutie mobilnej aplikácie a „prelink“ na sociálnu sieť facebook.

Produkty Tatranci rozdelili do šiestich hlavných tém a to príroda a turistika, cykloturistika, rodina a zábava, zdravý životný štýl a wellness, gurmánstvo a emócie a za históriou regiónu. Každý produkt má svoju farbu aj piktogram. Výhodou je, že rovnaké piktogramy destinácia Vysoké Tatry používa aj v ďalších komunikáciách, napríklad v propagačných materiáloch či pri podujatiach. Návštevníci regiónu tak majú ľahšiu orientáciu.

„Mysleli sme aj na to, že počítač turisti a cyklisti so sebou zväčša nenosia, a preto sme dôraz kládli na kvalitnú mobilnú aplikáciu. Aplikácia bola doplnená o ďalšie texty, fotografie aj trasy. Náš návštevník si môže jednoducho stiahnuť cyklotrasy, turistické trasy, ktoré ho zaujímajú priamo do svojho mobilného telefónu a potom sa aj v offline režime podľa nich pohybuje po našich veľhorách. Samozrejme aplikácia je plne funkčná pre používateľov iPhone a aj pre Android“, doplnila Maťašovská.

Leto vo Vysokých Tatrách je atraktívne, stačí sa inšpirovať na webe a vyraziť na hory.

Zdroj: Región Vysoké Tatry