Nová vlaková linka z Maďarska do Vysokých Tatier

STARÝ SMOKOVEC (27.jún) – Vysokotatranci si musia oprášiť základy maďarčiny. V lete sa k nim chystajú novou vlakovou linkou z Budapešti tisícky maďarských turistov. Maďarské štátne železnice zaviedli zvýhodnený cestovný lístok do Vysokých Tatier, v ktorom je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a ozubnicovej železnici.

Ročne navštívi región Vysoké Tatry okolo 20 tisíc občanov Maďarska. Toto číslo by sa malo toto leto vylepšiť aj vďaka novej linke z Budapešti do Vysokých Tatier.

Zvýhodnený spiatočný cestovný lístok platný štyri dni zaviedli Maďarské štátne železnice na aktuálnu letnú sezónu. V cene lístka 36,5 eur pre dospelých a 18,25 eur pre deti je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a ozubnicovej železnici Vysoké Tatry-Štrba-Štrbské Pleso a na trati ŽSSK Poprad-Tatry–Studený Potok–Tatranská Lomnica.

„V poslednom období nám počet maďarských návštevníkov mierne rastie, ročne o zhruba pol percenta. Vítame aktivitu maďarskej strany a veríme, že našim južným susedom sa Tatry budú páčiť a využijú atraktívnu ponuku zvýhodneného cestovného lístka z ich metropoly k nám do Vysokých Tatier. Očakávame, že nová linka by mohla napomôcť medziročnému nárastu Maďarov aj o 2-3%“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Po lete sa uvidí, či Tatry obyvateľov Maďarska oslovia a ich štatistiky skutočne porastú.

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry