Benátky po slovensky

ŠTRBSKÉ PLESO (14.júl) – Štrbské Pleso sa premení už najbližšiu sobotu na malé Benátky. Výnimočné podujatie počas víkendového večera osloví najmä páry v akomkoľvek veku, ale na svoje si prídu dokonca aj rodiny s deťmi. Po hladine Štrbského plesa budú plávať člnky, o kultúrny zážitok sa postarajú hudobné vystúpenia a o chuťové poháriky skvelé jedlo a nápoje. Romantiky umocnia živé zrkadlové sochy. 

v sobotu 19.7.2014 sa Štrbské Pleso zmení na malé Benátky. Môže za to staro - nové tatranské podujatie Benátska noc. Celé dianie sa sústredí k prístavu člnkov na Štrbskom plese so začiatkom o 16,00 hod. a pokračovaním až do neskorých nočných hodín.  Návštevníkov čaká originálny kultúrny zážitok. Pripravená je hra na harfe, vystúpenie hudobnej skupiny BLOOM, živé zrkadlové sochy, ochutnávka vín aj vynikajúce špeciality z grilu od majstrov kuchárov z hotelov Kempinski High Tatras a Solisko. Vstup na podujatie je zadarmo, ale ten kto má záujem o plavbu na člnku by nemal váhať, lebo počet lístkov je obmedzený a predávajú sa len priamo v prístave.

Pred zhruba päťdesiatimi rokmi si niekoľko krát kúpeľní hostia ubytovaní na Štrbskom Plese užili večer s člnkovaním, hudbou, tancovačkou, púšťaním lampiónov aj polnočným pálením pramice v strede jazera. Odvtedy sa prístup ľudí k horám a ich okoliu našťastie zmenil, ale naďalej sa stále radi bavia.

„Nesmierne nás zaujal koncept večernej zábavy pri hladine plesa, a preto sme sa inšpirovali minulosťou a už v sobotu návštevníkov Tatier čaká atraktívne podujatie s názvom Benátska noc. Pramicu na hladine rozhodne páliť nemienime,  a tak ako je tomu počas celého roku, tak aj teraz bude všetko okolo a na plese prebiehať v súlade s požiadavkami ochrancov prírody a s obrovským rešpektom k prírode. Chceme, aby sa ľudia na podujatí cítili príjemne, vychutnali si romantickú atmosféru a potom sa radi v spomienkach, ale aj reálne vracali späť do Tatier. Veríme, že Benátska noc si získa priazeň návštevníkov a zaradí sa na špicu medzi také podujatia ako Medvedie dni, Svište na Plese, či TATRY ICE MASTER, ktoré dokázali prilákať do Tatier desiatky tisíc návštevníkov“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Podujatie je zamerané najmä na páry, a to v akomkoľvek veku. Na mladých, páry v strednom veku, aj na seniorov, jednoducho na všetkých, ktorí si vedia užiť spoločne strávený čas. Naprázdno však neprídu ani rodiny s deťmi, užijú si spoločné člnkovanie, vychutnajú skvelú a najmä zdravú taliansku gastronómiu, ktorú tvoria grilované ryby a iné morské špeciality, tiež s možnosťou rezervácie stola v hoteloch Kempinski High Tatras a Solisko. Jedna pramica s párom v autentických kostýmoch bude počas podujatia slúžiť na fotenie. Zároveň všetkých člnkujúcich sa čaká bonus v podobe pamätnej fotografie. 

„Okolo pódia návštevníkov zaujmú živé sochy, s ktorými sa budú môcť odfotiť. Tie naše však budú iné. Hladina plesa je ako odraz v zrkadle a sochy počas Benátskej noci budú originálne, zrkadlové, tak ako bude originálne aj celé podujatie pre romantikov, ale nielen pre nich. Aj toto podujatie je naplnením filozofie obce vrátiť atraktivity, ktoré  v minulosti robili Štrbské Pleso osobitým a príťažlivým pre návštevníkov. Verím, že toto podujatie sa stane každoročnou tradičnou júlovou aktivitou", doplnil Michal Sýkora, starosta obce Štrba. 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry