Medvedie dni na Hrebienku

STARÝ SMOKOVEC (29.júl 2013) – Druhý prázdninový mesiac sa blíži a s ním aj šiesty ročník najúspešnejšieho letného podujatia pre rodiny s deťmi vo Vysokých Tatrách. Tatranský festival medveďov pod názvom Medvedie dni bude už 2.-4.8.2013 na Hrebienku. Organizátori pripravili tradičné lákadlá, ale aj zaujímavé novinky. O zábavu sa postará skalný moderátor Andrej Bičan, ale aj nestarnúci Majster „N“, či vtipné Teatro Tatro s hercami Lukášom Latinákom, Róbertom Jakabom a inými. Opäť bude podujatie prístupné úplne zdarma a najmenší sa môžu tešiť na darčeky, stačí si so sebou zobrať svojho obľúbeného plyšového macka. 


Pokoria návštevníci na Medvedích dňoch rekord? Pred rokom na jubilejný piaty ročník ich na Hrebienok zavítalo cez 24 tisíc. Tatranci veria, že úspešnosť festivalu bude naďalej gradovať. „Každý rodič vie, že najlepšia akcia je tá, kde sa ich dieťa dobre zabaví. Vtedy sú spokojní všetci malí drobci aj dospelí. Recept na úspech sme našli už pred piatimi rokmi vďaka podujatiu Medvedie dni. Každý rok prinášame na festival niečo nové, ale držíme sa aj starého a fungujúceho – rodinné podujatie je prístupné zdarma, termín je vždy prvý augustový víkend a deťom pripravujeme program, ktorý v sebe spája zábavu, vedomosti, aktívny pohyb, vtip aj darčeky“ povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Trojdňové podujatie bude popretkávané atraktívnym programom, kde nebude chýbať divadlo, hry, zaujímavé súťaže. Opäť bude na moderátorskej stoličke zabávač Andrej Bičan. Svoje divadelné vystúpenie s názvom „O stvorení sveta“ odohrajú Teatro Tatro s hercami známymi aj z televíznych obrazoviek, Lukášom Latinákom a Róbertom Jakabom. Tatranci veria, že aj nefalšovaný humor Majstra „N“ zaujme nielen deti. Pre všetkých medvedích aj nemedvedích návštevníkov bude pripravené naviac aj špeciálne medvedie menu, kde nebudú chýbať huby ani sladké čučoriedky...

Aj tento rok každé dieťa, ktoré si prinesie so sebou plyšového medvedíka dostane automaticky pekné darčeky. Každý deň si potom spravia návštevníci „medvediu“ fotku a zasúťažia o najväčšieho maca. Na Hrebienok sa rodiny môžu dosť po vlastných, alebo využijú pohodlnú pozemnú lanovku zo Starého Smokovca, z ktorej budú mať pekný panoramatický výhľad na okolie.

Šiesty ročník festivalu medveďov začína už tento piatok. Takže hor sa na hory, medveďov sa nik na Hrebienku nebojí.

 

Zroj: OOCR Región Vysoké Tatry