Lyžiarske strediská otvorili zimnú sezónu veľkolepo

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (2. december 2013) – Najočakávanejší lyžiarsky deň v roku prišiel do Tatier už v piatok 29. novembra, kedy odštartovala lyžiarska sezóna na Štrbskom Plese a počas víkendu si zábavu na snehu užívali okrem tenistov na zjazdovke Interski, aj lyžiari a priaznivci modernej hudby v Jasnej na podujatí s názvom Winter Music Opening. Nízke Tatry hostili Jana Krausa, ktorý sa stal krstným otcom nového kongresového centra vo Wellness Hoteli Grand Jasná, či viaceré známe tváre domáceho aj českého šoubiznisu.   

Lyžiari, ktorí sa už nevedeli dočkať lyžovačky, si od uplynulého víkendu užívajú zatiaľ iba zjazdovky s technickým snehom, ale postupne s prichádzajúcou zimou očakávajú strediská aj bohatú nádielku prírodného snehu. 40 centimetrov technického snehu a dobré podmienky na lyžovanie sú pre lyžiarov na Štrbskom Plese, otvorená je zjazdovka Interski. Stále pokračuje zasnežovanie aj na zjazdovkách Esíčko a Furkota. V Jasnej sa lyžuje na oboch stranách Chopku na zjazdovkách: Biela Púť, Slnečná, Hotelová a Krupová. Podrobne na http://www.jasna.sk/lanovky-a-zjazdovky/ a na http://www.vt.sk/hory-a-dovolenka/novinky/29112013-otvorili-sme-novu-lyziarsku-sezonu/. 6. decembra otvorí svoje lyžiarske brány aj stredisko Tatranská Lomnica, kde sa v týchto dňoch stále zasnežujú zjazdovky Bukova hora I., Bukova hora západ a Grand slnečná.

Symbolické otvorenie zimy spojilo na Chopku v piatok 29. novembra dva významné regióny. Za účasti predstaviteľov regiónu Liptova a Horehronia, duchovných kňazov a predstaviteľov Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) bol v ikonickej Rotunde slávnostne rozsvietený najvyššie položený vianočný stromček (2 004 m.n.m). Na Štrbskom Plese sa v piatok začala oficiálne prvá lyžovačka na Slovensku, keď sa vďaka nízkym teplotám potrebným na zasnežovanie, za krátky čas technicky zasnežil svah Interski. Na ňom si svoju prvú sezónnu lyžovačku užili aj poprední tenisti: tréner Marián Vajda, Ján Krošlák, Miloš Mečíř so synom, Michal Mertiňák, Filip Polášek, Branislav Stankovič a iní. Nielen prvá lyžovačka, ale aj zábava gradovala v sobotu v stredisku Jasná Nízke Tatry. Trojkolový športový pretek na svahu otvorila moderátorka Michaela Ochotská. Zo 101 účastníkov si vyšportoval jeden súťažiaci luxusné auto na 100 dní. Kľúče od nového auta odovzdala výhercovi moderátorka Erika Barkolová. Veľkou udalosťou sobotného dňa bolo pokrstenie nového 350 miestneho kongresového centra s jedinečným výhľadom na Chopok. Krstný otec český moderátor Jan Kraus si zaželal, že do Jasnej budú chodiť ľudia nielen kvôli samotným kongresom, ale najmä kvôli horám. „Tak ako Jan Kraus uberá vo svojej talk šou hostí o slová, tak nové kongresové centrum uberá o slová svojich ´spíkerov´ neuveriteľnými výhľadmi,“ komentoval výber krstného otca Michal Krolák, riaditeľ hotelového segmentu TMR. Krst pokračoval netradične aj na streche kongresového centra, kde sa podával zážitkový coffee break a Jana Krausa privítal známy Tatranec so živými ovcami. V pokrstenom kongresovom centre sa v sobotu podvečer natáčali dve live Show Jana Krause so zaujímavými hosťami. Pozvanie prijali modelka Michaela Kocianová, športový komentátor Karol Polák, herci Pavel Líška, Gabriela Marcinková, Lukáš Latinák a Martin Durnek so záchranárskym prasaťom Oliverom. Jasná bola uplynulý víkend nielen centrom lyžovania, ale aj explóziou hudby, kde sa o zábavu v klube Happy End postarali speváci Majk Spirit, Tina, Celeste Buckingham a iní.

Pozornosť lyžiarov sa už o pár dní presunie do Vysokých Tatier, keď sa otvoria nielen zjazdovky v Tatranskej Lomnici, ale 15. decembra aj nová 15-miestna lanovka v úseku Štart – Skalnaté pleso, ktorá umožní návštevníkom vyviesť sa do výšky 1 751 m.n.m.

Zdroj: TMR

Prílohy k tlačovej správe:

Fotky z prvej lyžovačky na Štrbskom Plese na stiahnutie na http://www.uschovna.cz/zasilka/QIZ7974H4NFXPY75-8FB (Zdroj: TMR/Marek Hajkovský).

Fotky k symbolickému otvoreniu zimy na Chopku – najvyššie položený vianočný stromček http://www.uschovna.cz/zasilka/QIDPAKNY52B497E9-75S (zdroj: TMR/Peter Kováč).

Fotky tenistov na prvej lyžovačke na Štrbskom Plese na stiahnutie na http://ulozto.sk/xmH489tg/resampled-zip (heslo: tmr, Zdroj: TMR/Marek Hajkovský).

Fotky zo športového preteku na svahu si môžete stiahnuť na https://www.dropbox.com/sh/krznjhdf9g7wlhq/VEqzCr_qRm/Sobota/full%20size (Zdroj: TMR/Peter Kováč).

Fotky z krstu kongresového centra Wellness hotela Grand Jasna a krstného otca Jana Krausa na http://www.uschovna.cz/zasilka/QI7BAF3H5B2LTZTM-XKY (Zdroj: TMR/Marek Hajkovský).

VIDEO z krstu kongresového centra na stiahnutie na https://www.wetransfer.com/downloads/fd46c1647969ad5fcd1de3312965b4fd20131202133306/118ed4c470c4de86194a77f3f98f4a6120131202133306/48bdc1 (zdroj: TMR)

Fotky z hudobného klubu Happy End v Jasnej na stiahnutie na http://www.uschovna.cz/zasilka/QIGDYCTJDT4WYAT6-W6D (Zdroj: TMR/Marek Hajkovský).