Regionálna karta bude na Liptove od nového roka zadarmo

Zľavová karta pre dovolenkárov na Liptove zažíva revolučné zmeny. Desiatky zvýhodnení až do 50 percent bude môcť od nového roka využiť každý, kto strávi v regióne aspoň jednu noc. Liptov Region Card (LRC) totiž bezplatne dostanú všetci turisti ubytovaní v zariadeniach členských obcí miestnych organizácií cestovného ruchu.

Sneh, príroda a šport, história a kultúra, tradičná kuchyňa, aqua a wellness – to všetko s výraznými zľavami pre každého dovolenkára. Návštevníci Liptova už túto zimu budú môcť zadarmo využívať výhody Liptov Region Card a uplatniť si zľavy napríklad na skipasy, vstupy do akvaparkov a jedlo v reštauráciách. „Inšpirovali sme sa alpskými destináciami, kde podobnú kartu dostane každý návštevník regiónu. Na Slovensku je to prvý projekt tohto druhu, ktorý je založený na spolupráci podnikateľov, mestských úradov a organizácie destinačného manažmentu,“ tvrdí predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Alexander Slafkovský.

Regionálnu zľavovú kartu Liptáci uviedli na trh pred piatimi rokmi ako prví na Slovensku a v súčasnosti prechádza revolučnými zmenami. „Novými podmienkami chceme motivovať ubytovateľov, aby poskytovali svojim hosťom kartu zadarmo a zároveň odvádzali mestským úradom daň z ubytovania. Malo by to viesť k väčšej spokojnosti dovolenkárov a k nárastu vybranej dane, čo vďaka dotáciám od štátu v konečnom dôsledku prispeje k rozvoju celého regiónu,“ vysvetľuje Darina Bartková, riaditeľka OOCR REGION LIPTOV.

Podmienkou bezplatného získania LRC je ubytovať sa u legálneho ubytovateľa, ktorý odvádza daň z ubytovania v členských obciach OOCR REGION LIPTOV a Klaster LIPTOV. „Nový systém, ktorý je spoločnou investíciou miest a obcí, pomôže zaviesť evidenciu prenocovaní prostredníctvom mestského centrálneho registra ubytovaní. Zároveň tým mestá a obce získajú prehľad o počte prenocovaní a výške vybranej dane z ubytovania. Jeho prevádzkovateľom bude Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV,“ prízvukuje viceprimátor Ružomberka Miroslav Zuberec a podpredseda OOCR REGION LIPTOV.

V súčasnosti je LRC financovaná z výnosov z predaja karty. Od nového roka bude financovaná  z dotácie OOCR  REGION LIPTOV. Na financovaní sa  budú podieľať aj mestá, ktoré uhradia polovicu nákladov na jej prevádzku z prostriedkov z vybranej dane. Do projektu sú zapojené aj podnikateľské subjekty, ktoré poskytujú zľavy na atrakcie.  

Držitelia kariet ušetria najviac eur pri kúpe skipasov alebo vstupov do akvaparkov. Napríklad rodina 2 dospelí + 1 junior + 1 dieťa do 12 rokov ušetrí s Liptov Region Card pri kúpe 6-dňového skipasu v Jasnej počas týždennej dovolenky 98 eur v silvestrovskom období, alebo 88 eur počas hlavnej sezóny (jarné prázdniny). Jeden deň lyžovačky tak získajú úplne zadarmo! Ak sa klienti rozhodnú pre kratší pobyt a Silvestrovskú lyžovačku na Malinom Brde, ušetriť môžu až 61 eur z cien skipasov na 3 dni. Po lyžovačke si ubytovaní hostia môžu vychutnať relax v termálnych akvaparkoch so zľavou až do 30%.

Zdroj: OOCR Región Liptov