Jarné prázdniny priniesli Tatrám vysokú obsadenosť

Návštevnosť lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách počas jarných prázdnin je porovnateľná s TOP sezónou. Podľa výkonnej riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lenky Maťašovskej stredoslovenský dovolenkári dobehli východ aj západ.

Obrovský záujem bol aj o popradský akvapark. Ubytovacie zariadenia boli vyťažené na 80 až 90 percent, ďalšie, zamerané na rodiny, mali stopercentnú obsadenosť.

„Jarné prázdniny tento rok priniesli opäť niekoľko prekvapení. Niekoľko rokov dozadu sa za druhý tzv. "zlatý týždeň" vo Vysokých Tatrách považoval týždeň prázdnin detí zo škôl v Bratislavskom Trnavskom a Nitrianskom kraji. Posledné roky sa už o prvú priečku bili východniari a západniari. Tento rok sa do boja viac zapojili aj Stredoslováci a všetky tri týždne môžeme považovať za takmer vyrovnané a veľmi silné,“ povedala Maťašovská.

Výborné počasie. Lyžiarske strediská boli počas jarných prázdnin plné.

„Návštevnosť bola veľmi silná a je porovnateľná s TOP sezónou. Rozhodujúcimi faktormi v porovnaní s minulým rokom boli najmä výrazne lepšie podmienky na lyžovanie," zhodnotila jarné prázdniny hovorkyňa spoločnosti Tatry Mountain Resort Zuzana Fabiánová.

Lyžiari si mohli užívať kvalitne upravené zjazdovky, na ktorých je stále viac ako 100 cm snehu.

"Dôležitú úlohu v návštevnosti zohralo aj počasie, ktoré sa predviedlo v úplnej paráde a deťúrence si s rodičmi užívali doslova gýčové slnkom zaliate svahy,“ doplnila.

Viaceré faktory

V porovnaní s minulým rokom hodnotia jarné prázdniny lepšie aj poskytovatelia ubytovania. Vyťaženosť ubytovacích zariadení bola na 80 až 90 percent. Stopercentnú obsadenosť hlásia hotely a penzióny zamerané na rodiny s deťmi. O takéto zariadenia je z roka na rok väčší záujem.

„Rodinné izby, detská postieľka, detský kútik, mini kuchynka na izbe, bazén, detské menu sú faktory, ktoré rozhodujú o tom, kde rodina trávi svoju dovolenku. Veľa ubytovacích zariadení sa už tomuto dopytu prispôsobilo,“ dodala riaditeľka miestnej OOCR.

Lákal aj akvapark. Viacerí dovolenkujúci navštívili aj popradský akvapark.

„Ideálne zimné podmienky, otvorenie nových prevádzok ako detský bazén Terasure Island, Lighthouse Fresh bar a prvá časť Vitálneho sveta Fire & Water Wellness & Spa mali pozitívny vplyv na návštevnosť v našom akvaparku, ktorá bola počas jarných prázdnin na rovnakej úrovni ako v roku 2014,“ povedal riaditeľ AquaCity Poprad Richard Pichonský.

Minulú zimnú sezónu však popradský akvapark zaznamenal vyšší nárast návštevnosti. Vtedajšie podmienky na lyžovanie neboli ideálne, rodičia s deťmi preto uprednostnili trávenie času v termálnych bazénoch.

Navštívili atrakcie

Viacerí návštevníci Tatier počas prázdnin absolvovali aj výlet na Hrebienok k Tatranskému ľadovému dómu, k Rainerovej alebo Zamkovského chate. Veľká časť rodičov zobrala deti aj do Spišskej Soboty či SKI múzea v Tatranskej Lomnici. 

Po skončení jarných prázdnin sa zimná sezóna vo Vysokých Tatrách ešte nekončí. „Podmienky na lyžovanie sú výborné a už čoskoro otvorí popradský akvapark najväčšej a najočakávanejšej časti. Pôjde o kompletné otvorenie Fire & Water Wellness & Spa centra, ktoré bude najväčšie na Slovensku. Tatranci veria, že Veľká noc bude o vode, ale v dvoch skupenstvách. Na svahoch v podobe bieleho snehu a v Poprade v podobe teplej vody v bazénoch,“ dodala Maťašovská.

Zdroj: OOC Región Vysoké Tatry