Benátska noc si získala srdcia viac ako 1700 ľudí

ŠTRBSKÉ PLESO (20.júl) – V sobotu 18.7.2015 sa okolie prístavu člnkov Štrbského plesa zmenilo na tatranské Benátky. Kultúrne podujatie plné romantiky Benátska noc navštívilo podvečer a večer viac ako 1700 ľudí. Návštevníci si užili jediné takéto podujatie aktuálnej letnej sezóny. Vďaka príjemnému počasiu si páriky ale aj rodiny vyskúšali člnkovanie, ušiam ulahodili nádherné tóny harfy a vystúpenie hudobného dua. 

Lámanou slovenčinou sa po celý večer ozýval návštevníkom Štrbského Plesa „taliansky“ umelec v barokovom šate a sprevádzal ich ako moderátor príjemným večerom v štýle talianskych Benátok. Aj toto bola Benátska noc.

„Kúpeľní hostia na Štrbskom Plese pred viac ako päťdesiatimi rokmi zažívali kultúrne večeri pri hladine plesa. Históriu sme obnovili minulý rok a druhý ročník Benátskej noci si u nás užilo viac ako 1700 ľudí. Aj napriek tomu, že nás pred podujatím potrápila búrka nakoniec sa nebo vyčistilo a Vysoké Tatry sa nám ukázali v plnej kráse,, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Na hladinu Štrbského plesa sa vyplavilo 170 lodí a spoločné člnkovanie si vychutnalo viac ako päťsto návštevníkov. Atmosféru večera príjemne dotvárali dvaja páni a dáma v dobových barokových kostýmoch, atraktívne zrkadlové sochy či chodúľové divadlo Harlequins, ktoré nik neobišiel bez toho, aby sa pri nich nezastavil a neurobil si spoločnú fotografiu. Do ďaleka sa rozplývala vôňa grilovaných morských špecialít a popíjalo sa lahodné víno. Tóny harfy aj vystúpenie hudobného dua spravili tento večer nezabudnuteľným.

Ten kto sa uplynulú sobotu rozhodol ísť vo dvojici, s rodinou, alebo s priateľmi na Štrbské Pleso si vychutnal osobitý večer plný romantiky v príjemnej komornej atmosfére, na ktorý sa nezabúda. 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry